اخباراخبار کانادا

داگ فورد دستور در خانه ماندن را صادر کرد؛ خرید حضوری از فروشگاه های غیرضروری ممنوع

 

انتاریو- در پی افزایش نگران کننده شمار مبتلایان به کووید-19 طی چند روز گذشته، دولت داگ فورد بار دیگر دستور در خانه ماندن را برای سراسر انتاریو صادر کرد. به این ترتیب اکثر خرده فروشی های غیرضروری تنها از ساعت 7 صبح الی 8 شب دایر بوده؛ از پذیرش مشتریان در داخل فروشگاه منع شده و تنها مجاز به تحویل جنس پیش خرید شده در خارج از فروشگاه خواهند بود.  

تعداد کمی از بیزنس ها مجاز به پذیرش حضوری مشتریان با تعیین وقت قبلی خواهند بود. از جمله فروشگاه های عرضه کننده تلفن همراه و سرویس های مخابراتی، نمایندگی های فروش اتومبیل، تعمیرگاه ها، عینک فروشی هایی که عینک طبی عرضه می کنند، فروشگاه های عرضه قایق و تجهیزات مربوطه، و فروشگاه های عرضه کننده تجهیزات ایمنی.   

مراکز عرضه گل و گیاه نیز با 25 درصد ظرفیت مجاز به فعالیت خواهند بود. 

دستور مورد اشاره از ساعت 00:01 دقیقه بامداد پنجشنبه 8 اپریل، برای 4 هفته اعمال می شود. سوپرمارکت ها و داروخانه ها با ظرفیت محدودتر، مجاز به فعالیت خواهند بود. اما فروشگاه هایی مانند Costco و Walmart  که به جز خوار و بار، اجناس دیگر از جمله پوشاک را نیز عرضه می کنند، تنها مجاز به فروش حضوری خوار و بار، مواد شوینده و محصولات بهداشتی به مشتریان خود خواهند بود. 

دستور مورد اشاره شامل مدارس و مهدکودک ها نمی باشد. 

 

 

آمار روزانه ابتلا به کووید-19 در انتاریو، طی ماه مارچ سه برابر افزایش یافته و به بستری شدن بیش از 500 نفر در بخش مراقبت های ویژه (ICU) در اوایل اپریل، منجر شد.  

دکتر آیزک بوگوش، متخصص بیماری های عفونی و یکی از اعضای کارگروه واکسیناسیون انتاریو به خبرنگاران CP24 گفت با توجه به افزایش بی سابقه شمار افراد بستری در بخش مراقبت های ویژه، دولت جز صادر کردن دستور در خانه ماندن گزینه زیادی در اختیار نداشت. 

وی افزود: دستور خانه نشینی که در ماه ژانویه صادر شد، در کاهش موارد ابتلا موثر بود. بنابراین هر اقدامی که نتیجه مشابه داشته باشد، موثر خواهد بود. متاسفانه در موقعیت فعلی مجبور به انجام اقدامات شدید و قاطع می باشیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست