علم و دانش

دانشمندان به گوساله ها استفاده از دستشویی مخصوص را یاد دادند

به نظر می رسد گاوها را می توان سریع تر از کودکان نوپا برای دستشویی رفتن آموزش داد. 

دانشمندان در 15 روز توانستند با استفاده از یک نوشیدنی لذید گاوها را به ورود به یک محل مخصوص برای ادرار کردن آموزش بدهند.  

لیندسی متیوس، از دانشگاه اوکلند – نیوزیلند که درباره رفتار حیوانات تحقیق می کند و یکی از تنظیم کنندگان ارشد گزارش مطالعاتی است، شرح داد که یک سوال نیمه شوخی در برنامه رادیویی در مورد مشکل پسماندهای دام، منجر به یک پژوهش جدی شد که گزارش آن دوشنبه گذشته در مجله Current Biology  منتشر شد. 

متیوس گفت: ادرار حاوی نیتروژن است و وقتی با مدفوع مخلوط می شود، تبدیل به آمونیاک می شود که همچون باران های اسیدی، یک معضل زیست محیطی است و می تواند آب و هوا را آلوده کند. متیوس افزود: یک گاو می تواند روزانه حدود 8 گالن (3 لیتر) ادرار تولید کند. 

برایان هیر ، دانشمند علوم حیوانات دانشگاه دوک، که در این پژوهش شرکت نداشت گفت: تعجب نمی کنم که آنها بتوانند گوساله ها را برای ادرار کردن در مکان مشخص تربیت کنند، سوال مهم این است که آیا می توان این آموزش را گسترش داد؟ 

دونالد بروم، از استادان دانشگاه کمبریج در انگلستان معتقد است که با این کار می تواند به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای کمک کرد. 

محققان با تقلید از شیوه آموزش یک کودک نوپا، گوساله ها را در محل مخصوص قرار داده و منتظر ماندند تا ادرار کنند و سپس به آنها پاداش دادند: یک محلول شیرین که عمدتا از ملاس تشکیل شده بود. متیوس گفت: گاوها شیرینی را دوست دارند. اگر گاو بعد از آموزش اولیه همچنان خارج از MooLoo  (دستشویی مخصوص) ادرار می کرد، به جای ملاس، آب سرد دریافت می کرد.

 


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست