علم و دانش

دانشمندان انگلیسی: اندازه‌گیری فشار خون از هر دو بازو ضروری است

 

 

تحقیقات جدید دانشمندان انگلیسی شواهد محکمی ارائه داده است که نشان می ‌دهد تفاوت در میزان فشار خون بین بازوها با اکثر موارد حمله‌ های قلبی، سکته‌ های مغزی و مرگ ارتباط دارد.

به گزارش Daily Mail‌، دانشمندان دانشگاه اکستر هشدار می ‌دهند: بر طبق دستورالعمل ‌های بین ‌المللی، متخصصان بهداشت باید هنگام ارزیابی خطرات قلبی عروقی، فشار خون در هر دو بازو را اندازه ‌گیری کنند. اما این امر در بیش از نیمی از موارد نادیده گرفته می ‌شود. این در حالی است که اندازه‌ گیری فشار خون از هر دو بازو، به معنی شناسایی بیشتر بیماران در معرض خطر و یک اقدام نجات‌ دهنده است.

فشار خون با هر ضربان قلب بالا و پایین می ‌رود و بنابراین با دو عدد بالا (سیستولیک) و پایین (دیاستولیک) اندازه ‌گیری می‌ شود.

افزایش عدد سیستولیک، نشان ‌دهنده فشار خون بالا است؛ وضعیتی که علت اصلی حملات قلبی، سکته ‌های مغزی و مرگ‌ های قابل پیشگیری است.

 

 

محققان توضیح می‌ دهند: تفاوت معنی ‌دار بین فشار خون سیستولیک در دو بازو می‌ تواند نشان ‌دهنده تنگی یا سفت شدن رگ‌ ها باشد و بر جریان خون تاثیر بگذارد. این تغییرات شریانی عامل خطر حمله قلبی، سکته مغزی یا مرگ زودرس هستند.

اگرچه تاکنون اختلاف 15 میلی ‌متر جیوه ‌ای یا بیشتر فشار خون سیستولیک بین بازوها به عنوان آستانه خطر بیماری ‌های قلبی عروقی تعیین شده بود، اما این مطالعه جدید نشان داد که حتی تفاوت 10 میلی ‌متر جیوه ‌ای نیز نشان ‌دهنده این خطر است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست