علم و دانش

دانشجوی کانادایی برای برادرش صندلی چرخدار مخصوص ساخت

مایکل کو همواره برادر بزرگترش دنیل را الگو قرار می داد. او خاطرات خوشی از دوران کودکی شان دارد، اما یک بیماری جانکاه باعث شد دنیل به تدریج زمین گیر بشود. دنیل به Duchenne Muscular Dystrophy دچار شده بود. (مترجم: دیستروفی ماهیچه ‌ای دوشن، شایع ‌ترین و شدیدترین نوع از بیماری‌ های دیستروفی ماهیچه‌ای ژنتیکی است. از عوارض اصلی این بیماری تحلیل و نابودی ماهیچه ‌های ارادی (که در کنترل بدن نقش حیاتی دارند) است که در مواقع شدید نهایتا منجر به عدم توانایی در راه رفتن، 96 درصد معلولیت، مشکلات تنفسی و مرگ می‌ شود.)

دنیل به دلیل ضعف عضلات پاهایش از 8 سالگی به صندلی چرخدار نیاز پیدا کرد. حدود 3 سال قبل، دنیل دچار ایست قلبی شد و از آن زمان به این سو قدرت حرکت دادن بازوهایش را از دست داد و تارهای صوتی اش پس از عمل جراحی به شدت آسیب دید. متاسفانه دنیل قدرت تکلم را نیز از دست داد. او قبلا برای گفتگو با خانواده اش از تجهیزاتی مانند Google assistant استفاده می کرد، اما با از دست دادن صدایش دیگر نتوانست از این طریق با خانواده ارتباط برقرار کند. 

مایکل که دانشجوی رشته مهندسی فیزیک دانشگاه بریتیش کلمبیا می باشد، فن آوری ای را ساخته که بتواند تغییر مثبت در زندگی دنیل ایجاد کند. مایکل به صورت خودآموز و از طریق تماشای ویدیوهای آموزشی در YouTube برنامه ریزی کامپیوتری و مهندسی برق را آموخت و سیستم هوش مصنوعی را ابداع کرد که به دنیل اجازه می داد با یک دستور صوتی ساده Google Assistant را فعال کند. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!