علم و دانش

دانشجویان هلندی از مواد بازیافتی ماشین الکتریکی ساختند

 

دانشجویان هلندی از زباله، از جمله پلاستیک های جمع آوری شده از دریا، بطری های بازیافت شده PET و زباله های خانگی، یک ماشین الکتریکی کاملا کارا ساخته اند. 

به گفته مسوولین دانشکده فنی دانشگاه آیندهوون، این اتومبیل دو نفره اسپرت و زرد روشن که دانشجویان نام لوکا را برای آن انتخاب کرده اند، می تواند حداکثر 90 کیلومتر (56 مایل) در ساعت سرعت داشته باشد. 

لیزا ون اتن، مدیر پروژه به رویترز گفت: این اتومبیل واقعا خاص است، زیرا به طور کامل از ضایعات ساخته شده است. شاسی از بطری های بازیافت شده PET ساخته شده است. برای داخل نیز از زباله های تفکیک نشده خانگی استفاده کرده ایم. 

پلاستیک های سختی که به طور معمول در تلویزیون ها، اسباب بازی ها و وسایل آشپزخانه یافت می شود برای بدنه ماشین استفاده شد، در حالی که نشیمن های صندلی از موهای نارگیل و اسب ساخته شده است.

ون اتن گفت این اتومبیل توسط 22 دانشجو در حدود 18 ماه طراحی و ساخته شده است.

 

 

ماتیس ون ویک، عضو تیم تولید گفت: واقعا امیدواریم که شرکت های اتومبیل سازی شروع به استفاده از مواد زائد کنند. این امر در بسیاری از کاربردها امکان پذیر است. شرکت های بیشتری از مواد زائد یا مواد زیست پایه در داخل کشور استفاده می کنند، و ما می خواهیم نشان دهیم که ساخت شاسی نیز از آن امکان پذیر است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست