مقالاتمقالات اجتماعی

داستان دختری که می‌خواست شبیه آنجلینا جولی شود

<جیک تیلور> دانش‌آموخته‌ رشته‌ <ادبیات انگلیسی و رسانه‌ها> از دانشگاه Chichester انگلستان، است که برای خبرگزاری VT قلم می‌زند. او در اینجا داستان این دختر ایرانی را روایت می‌نماید.

بگذارید بازگردیم به اواخر سال 2017، زمانی که ماجرای یک زن، به تنهایی، اینترنت را به تصرف خود درآورده بود. حتما با خود فکر می‌کنید که دارم درباره‌ <کلوئی کارداشیان>، <کیم کارداشیان> و یا <کایلی جنر> سخن می‌گویم، اما اشتباه فکر می‌کنید؛ این روایت از زندگی یک دختر نوجوان ایرانی است. نام این دختر، به خاطر چهره‌ عجیب و غریبش، در دنیای آنلاین بر سر زبان‌ها افتاد؛ چهره‌ای که قرار بود او را شبیه به <آنجلینا جولی> ستاره‌ هالیوود کند. اما آنچه کاربران اینترنت می‌دیدند، این بود که در نتیجه افراط در عمل‌های جراحی پلاستیک، چهره‌ او بیشتر به کاراکتر اصلی فیلم انیمیشین Corpse Bride یا <عروس مرده> اثر <تیم برتون> تبدیل شده بود.

البته، به زودی مشخص شد که تمام ماجرا یک شوخی بزرگ بوده و این دختر، که <سحر تبر> نام دارد، در زندگی واقعی شبیه یک مرده‌ متحرک به نظر نمی‌رسد. او که با پست کردن عکس‌هایش، باعث ایجاد یک موج بهت و حیرت در اینترنت شد، در مصاحبه‌ای با خبرگزاری Sputnik روسیه، گفت که این عکس‌ها ساختگی بوده‌اند. <سحر> در این گفتگو توضیح می دهد که عکس‌های پست‌شده نتیجه استفاده از گریم سنگین، ریزه‌کاری‌های آرایشی و همچنین استفاده از نرم‌افزارهای ویرایش عکس مانند <فتوشاپ> بوده‌اند. او همچنین ادعا می‌کند که هرگز قصدی برای شبیه شدن به <آنجلینا جولی> نداشته و این عکس‌ها را برای سرگرمی درست کرده است. اما، ظاهرا، پس از انتشار عکس‌ها، افرادی او را با این ستاره‌ هالیوودی و بازیگر فیلم Tomb Raider یا <مهاجم مقبره> مقایسه کرده بودند و او می‌گوید این المان را نیز به داستانش افزوده است.   

اما در عکس‌های یادشده، ما <سحر> را می‌بینیم که پوستی تکیده و تیره دارد، چشمانش به رنگ آبی بسیار روشن هستند، بینی‌اش به سمت بالا برگشته و لبانش به صورتی غیرعادی بزرگ شده‌اند. همراه با انتشار عکس‌ها در دنیای آنلاین، همچنین گزارشات و شایعاتی پخش شدند که مدعی بودند این دختر، برای اینکه از نظر بدنی به شباهت <جولی> در بیاید، 88 پوند (حدود 40 کیلو) وزن کم کرده است. البته، مشخص شد که این نیز، غیرواقعی بوده و بخشی از داستان‌هایی بوده که کاربران پیرامون پرسونای آنلاین او ساخته بودند.

<سحر> در ادامه‌ گفتگویش به خبرگزاری روسی، می‌گوید: <حالا می‌توانم ببینم که ظاهرا از یک نظر به او (آنجلینا جولی) شبیه شده‌ام و آن این است که توجه رسانه‌ها به سوی من جلب شده است. اما در واقع، تنها دلیل برای این کار من سرگرم شدن بود و هدفی برای اینکه شبیه فرد ویژه‌ای بشوم نداشتم>. او ادامه می‌دهد: <در طول زمان، من کم کم در عکس‌هایی که آپلود می‌کردم، به شدتِ گریم صورتم و همچنین ویرایش عکس‌ها می‌افزودم که البته چهره‌ام را به نظر خودم خنده دار کرده بود. این شکلی از بیان هنری است و من از آن لذت می‌برم. هواداران واقعی من همیشه می‌دانسته‌اند و می‌دانند که چهره واقعی من آن طور نیست>.

اما گرچه <سحر> مصرانه می‌گوید که هیچ عمل جراحی را برای شبیه شدن به <آنجلینا جولی> انجام نداده است، در عین حال از چند عمل متداول زیبایی که انجام داده سخن گفته است. او در این باره می‌گوید: <من بینی‌ام را عمل کرده‌ام، لب‌هایم را هم کمی بزرگتر کرده‌ام و لیپوساکشن هم داشته‌ام. این‌ها مسایل عجیب و غریبی نیستند، بسیاری از مردم در سراسر جهان این عمل‌ها را انجام می‌دهند>.

اما اکنون که می‌دانیم <سحر> شبیه به کاراکتر فیلم Corpse Bride  نیست، می‌خواستیم بدانیم که چهره‌ او چه شکلی است. اما او به پاسخ به این پرسش، به صفحه‌ اینستاگرامش رفت و عکسی از چهره‌ واقعی‌اش را به همراه عکسی از کاراکتر ساختگی اش در کنار هم پست کرد. او می‌گوید می‌خواسته نشان دهد که در واقعیت با آن کاراکتر عجیب بسیار متفاوت است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0