اخباراخبار کانادا

 داروهای فشار خون خطر کرونا را تشدید نمی‌ کنند!

محققان می ‌گویند داروهای درمان فشار خون بالا شامل مهار‌کننده‌ های ARBs و ACEها خطر ابتلا به COVID-19 را به هیچ ‌وجه افزایش نمی‌ دهند.

به گزارش نیویورک تایمز؛ از زمان شروع اپیدمی، تئوری‌ های متناقض در  مورد این که آیا برخی داروها می ‌توانند بیماری را بهتر یا سیر آن را وخیم ‌تر کنند، منتشر شده ‌اند. به طوری که محققان مرکز ایمنی و کارایی داروهای جان ‌هاپکینز در بالتیمور قبلا بر اساس مطالعات حیوانی اعلام کرده بودند که داروهای فشارخون بالا باعث ترشح آنزیم ACE2 و افزایش هورمون ‌‌هایی در بدن می ‌‌شود که در اثر آن ویروس کرونای جدید می‌‌ تواند راحت ‌‌تر به سلول ‌‌ها نفوذ کند.

با این حال یافته جدید که روز جمعه توسط مجله پزشکی New England منتشر شد، خبر خوبی برای میلیون‌ ها نفری است که داروهای فشار خون مصرف می ‌کنند. این مطالعه همچنین هیچ خطری را در ارتباط با 3 کلاس دیگر داروهای فشار خون شامل بتا‌بلاکرها، مسدود‌کننده ‌های کانال کلسیم و دیورتیک‌ های تیازیدی نشان نداده است. به گفته محققان این داروها حتی ممکن است التهاب در ریه ‌ها را کاهش داده و خطر ابتلا به عوارض شدید را در بیماران کاهش دهند.

پزشکان به بیماران مبتلا به فشار خون بالا تاکید می ‌کنند که به خاطر ترس از ویروس کرونا، با داروهای خود خداحافظی نکنند، زیرا فشار خون بالا خطر ابتلا به بیماری‌ های قلبی، سکته مغزی و نارسایی کلیه را افزایش می ‌دهد.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!