اخباراخبار کانادا

داروخانه های سراسر کانادا آماده شرکت در برنامه واکسیناسیون کووید

 

 

کانادا- ساندرا هانا، مدیر اجرایی Neighborhood Pharmacy Association کانادا، طی گفتگو با CBC، آمادگی اعضای انجمن برای شرکت در برنامه واکسیناسیون عمومی کووید-19 را اعلام کرد. وی گفت که داروخانه داران امیدوارند بتوانند نقشی اساسی در این کمپین سراسری ایفا نمایند. 

این اولین بار نیست که داروسازان در امر واکسیناسیون شرکت داده می شوند. همانطور که می دانید امکان تزریق واکسن آنفلوانزا در اکثر داروخانه های سراسر کشور وجود دارد. به گفته هانا، حدود نیمی از کانادایی ها، واکسن آنفلوانزا را در داروخانه محلی شان دریافت می کنند.

هانا افزود: منطقی است که داروخانه های محلی واکسن کووید را نیز تزریق کنند. 11 هزار داروخانه در سراسر کشور وجود دارد که 90 درصد از آنها به طور معمول واکسن آنفلوانزا را تزریق می کنند. 95 درصد از کانادایی ها در فاصله 5 کیلومتری یک داروخانه زندگی می کنند. این فرصت عالی برای در دسترس قرار دادن هرچه بیشتر واکسن را فراهم می کند. 

هانا در عین حال تاکید کرد که اجرای طرح واکسیناسیون در داروخانه ها با طرح واکسیناسیون آنفلوانزا متفاوت خواهد بود. زیرا دریافت کنندگان واکسن کووید اولویت بندی شده اند. وی ابراز امیدواری کرد که جزئیات بیشتر در مورد نحوه اجرای طرح به زودی منتشر شود. 

 

 

انجمن مورد اشاره، واکسیناسیون بر اساس تعیین وقت قبلی را پیشنهاد کرده است. بر این اساس، متقاضی در بدو مراجعه به داروخانه در وقت تعیین شده، غربالگری شده، به اتاق مشاوره هدایت می شود و پس از دریافت واکسن بایستی به مدت 15 دقیقه در محل باقی بماند، تا از عدم بروز عوارض جانبی آنی نزد فرد اطمینان حاصل شود. 

دولت انتاریو می گوید که در مرحله بعدی واکسیناسیون از داروسازان استفاده خواهد شد. تحت فاز اول که از دسامبر آغاز شده است، واکسن کووید-19 تنها به کادر درمانی شاغل در بیمارستان ها، ساکنان و کارکنان خانه های سالمندان و مراکز مراقبت طولانی مدت و بومیان ساکن مناطق دورافتاده تزریق می شود. 

خوشبختانه طی هفته های آینده، انتاریو امکان واکسینه کردن روزانه 40 هزار نفر را خواهد داشت. این تعداد می تواند تا سه یا چهار برابر افزایش یابد. 

فاز دوم واکسیناسیون از اوایل ماه مارچ آغاز خواهد شد. در این مرحله کلینیک های سیار و ثابت، داروخانه ها و کامیونیتی سنترها در امر واکسیناسیون مشارکت خواهند کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست