املاک و مسکنمقالات

 داد و ستد سود برای بیمه گزاران املاک، بازی با آتش است 

 باب ایرون 

اصلا چیز خوبی نیست که اموال تان بسوزد و در عین حال چشم امیدتان به  بیمه خوب ملک باشد.

سه سال پیش، شرکای تجاری ام بن و جیل و من و همسرم دوروتی در یک شهر کوچک انتاریو یک تریپلکس 230 هزار دلاری خریدیم. مستاجرهایمان آدم های خوبی بودند، یک مدیر املاک محلی برایمان جریان نقدینگی را تضمین می کرد.

قبل از تعطیلی با نماینده بیمه ام تماس گرفتم و از او خواستم بهترین بیمه موجود را پیدا کند. وی توصیه کرد که ما هزینه جایگزینی را با ارزش اعلام شده 493 هزار دلار به همراه ضرر اجاره را اعلام کنیم.

در همین حال، شریک تجاری ام  بن به من گفت که در مورد بیمه نامه ای بسیار ارزان تر که باعث کاهش هزینه های عملیاتی ما می شود گفتگوهای خوبی داشته است. در پایان، تصمیم گرفتیم بیمه نامه هایی با ریسک بالا داشته باشیم.

من به عنوان وكیل همیشه به مشتریانم توصیه می كنم كه بهترین پوشش بیمه ای را داشته باشند. برای خودم هم توصیه هایی که به مشتریان می کنم را دنبال کردم. چهار نوع سیاست متفاوت مسکونی در دسترس مالکان وجود دارد.

سیاست غیر پوششی که نیازهای پایه ای را پوشش می دهد که ممکن است الزامات عادی اعلام شده را برآورده نکند.

یک خط مشی استاندارد و اساسی یا خطرات ذکر شده منزل مسکونی فقط برای خطرات مشخص شده در این سیاست برخی از استثنائات را تضمین می کند.

یک سیاست گسترده ای مسکن برای همه خطرات ناشی از بین رفتن مستقیم فیزیکی که خسارت را تضمین می کند مگر اینکه خسارت (مانند زلزله) به طور خاص از این سیاست خارج شود. این محتوا را فقط برای خطرات ذکر شده بیمه می کند. اگر خسارت ناشی از چیزی که در خط مشی نامگذاری شده است، وجود ندارد را پوشش دهد.

یک سیاست ویژه یا جامع، مسکن و موارد مربوط به آنچه را که همه خطرات از دست دادن یا آسیب فیزیکی مستقیم نامیده می شود، به جز موارد خاص استثناء را در بر می گیرد.

ممکن است برخی از بیمه نامه ها با استفاده از عباراتی مانند برنز، نقره، طلا یا پلاتین نام های مختلفی داشته باشند. بهتر است هنگام تنظیم پوشش، درباره تفاوت ها سوال کنید.

من همچنین پوشش مسئولیت حداقل 2 میلیون دلار و بیمه ضرر اجاره را برای املاک درآمدی توصیه می کنم.

مهم است که با استفاده از مواد با همان کیفیت، خانه ای را به مبلغی برابر با هزینه ای که برای بازسازی آن هزینه می کنید، تضمین کنید. به این مقدار جایگزینی گفته می شود و کاملا مستقل از ارزش بازار و ارزش ارزیابی شده است.

بسیاری از وام دهندگان وام مسکن تاکید می کنند که سیاست ها شامل پوشش هزینه های جایگزین تضمین شده برای پوشش مسکن برای هر مبلغ لازم برای بازسازی ساختمان صرف نظر از مبلغ این سیاست می باشد.

با توجه به ملک اجاره ای مان در ماه می گذشته، بن به من تلفن زد و  آدرس فیلم موجود در یوتیوب را که ملک در آتش سوخته ما را نشان می داد به من داد. فیلمی بود که توسط همسایه از تلاش های فداکارانه آتش نشانان فیلمبرداری شده بود.

در زمان تنظیم بیمه نامه به دو سهمیه رقابتی برای بازسازی اقدام کردیم که در مجموع چیزی شد که برای خرید اولیه پرداخته بودیم.

حال باید با کدام سیاست اقدام می کردیم که در زمان رخدادی این چنینی به ضرر نمی رسیدیم. این بازی با آتش است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0