اخباراخبار کانادا
موضوعات داغ

خیابان های تورنتو در اشغال موش

banner-niazmandiha2

تورنتو- موش صحرایی قهوه ای تقریبا در تمام مناطق تحت سکونت انسان، بخصوص در شهرها حضور دارد. این جونده در اصل بومی شمال چین است، اما همراه انسان به تمام قاره های جهان، به جز قطب جنوب وارد شده است. موش صحرایی قهوه ای باعث آسیب های فراوان اقتصادی و زیست محیطی است.

هجوم موش ها به مناطقی از دان تاون تورنتو طی سال گذشته، شورای شهر را به یافتن تاکتیک های جدید برای مقابله با این حیوانات واداشت. گزارش تحقیقات آنها اواخر سال جاری منتشر خواهد شد.

همانطور که گفته شد این موش ها در همه جا حضور دارند، اما تاکنون کمتر به آنها پرداخته شده است. گروهی از پژوهشگران کانادایی مستقر در ونکوور با راه اندازی پروژه Vancouver Rat Project در صدد مطالعه آنها بر آمده اند. موش های شهری از زباله تغذیه کرده و به سرعت زاد و ولد می کنند. بنابراین می توان آنها را نتیجه سبک زندگی بشر دانست. اعضای گروه مورد اشاره، به یافته های جالب و در عین حال نگران کننده ای رسیده اند. یکی از چالش های بزرگ، اینکه موش ها در وفق دادن خود با محیط استاد هستند و می توانند در موقعیت ها و شرایط مختلف زنده بمانند. ایلی بایرز، از دانشگاه بریتیش کلمبیا می گوید: اگر می خواهیم واقعا علت آلوده بودن شهرها به موش را دریابیم، بایستی بر روی رفتارهای مخرب خودمان متمرکز بشویم.

نتیجه تحقیقات نشان داده است که گربه ها و همچنین سم پاشی همیشه کارساز نیستند. یکی از دلایل آن تولیدمثل موش هاست. یک جفت موش نر و ماده، حدود 15 هزار بچه موش در سال تولید می کنند. گرم شدن دمای هوا، فرسوده شدن زیرساخت ها و آسان تر شدن نفوذ موش ها به آن ها در تکثیر سریع جمعیت این حیوانات مخرب موثر می باشد.

یکی از راهکارهای موثر، محدود کردن امکان دسترسی موش ها به غذا، با استفاده از سطل های زباله مناسب و رعایت نکات ایمنی در دفع زباله می باشد.

Behnam Marfou
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان