صفحه اصلی / مقالات / خوشگلی است و هزار دردسر:زنی که می‌گوید زیبایی‌اش زندگی را سخت‌تر کرده

خوشگلی است و هزار دردسر:زنی که می‌گوید زیبایی‌اش زندگی را سخت‌تر کرده

روز دوشنبه، وبسایت The Cut که سرویس مربوط به مد لباس مجله‌ آنلاین New York است، مقاله‌ای را منتشر کرد که توسط یک زن ناشناس در اواسط 50 سالگی‌اش نوشته شده است. این زن، در این مقاله، در مورد دشواری‌هایی که زیبایی ظاهری‌اش در طول زندگی برایش ایجاد کرده و زندگی‌اش را سخت‌تر کرده، سخن می گوید.

او که از دوران دبیرستان، مدلینگ را آغاز کرده بود، می‌گوید موهایی به رنگ قهوه‌ای تیره داشته که تا کمرش می رسیده و چشمانش هم قهوه‌ای بوده‌اند. او می‌‌نویسد: <زیبایی‌ام درها را به رویم باز می‌کرد. آن زمان برای کمپانی خبری PR و به عنوان تهیه‌کننده‌ بخش‌های خبری، نویسنده، گزارشگر و مجری تاک‌شو کار می‌کردم. علاوه بر آن، در سریال‌های روزانه‌ تلویزیونی، آگهی‌های بازرگانی تلویزیون و تئاتر نیز به عنوان بازیگر مشغول به کار بودم. هرگز در هیچ مصاحبه‌ کاری رد نشدم. درست است که من مدرک و نمرات بالایی از یک کالج معتبر داشتم، ولی حتی در شرایط مساوی هم، شانس من برای ورود به یک شغل، بیشتر از دیگران بود. این البته، مربوط به زیبایی ظاهری من می‌شد>.

این زن در ادامه می گوید که زیبایی یک زن، موجب می‌شود که زنان دیگر از او متنفر شوند. او می‌نویسد: <زن‌ها همیشه و در تمام طول زندگی‌ام با رفتارشان مرا به گریه انداخته‌اند. هر زمان من سعی کرده‌ام با یک زن دیگر دوست بشوم، او با من جوری برخورد کرده که انگار من یک پسر هستم که می خواهد از او خواستگاری کند! زن‌ها به من اعتماد نمی‌کنند، نمی‌خواهند من دور و بر شوهرانشان باشم. اغلب اوقات مرا، بدون هیچ توضیحی، به مهمانی‌هایشان دعوت نمی‌کنند>.

او می‌گوید در طول دوران زندگی‌اش، روابطش با زنان به صورت یک رقابت پر از تنفر در آمده است. او ادعا می‌کند که همکاران زنش در محل کار، معمولا بر علیه او دسیسه می چیده‌اند تا با دروغ گفتن به رئیس، موجب اخراج او شوند. او حتی می‌گوید، زیبایی‌اش سبب شده به اجبار از نامزدش جدا شود. او در این‌باره می‌نویسد: <خواهر شوهرم شایعاتی را علیه من پخش کرد و به گوش خانواده‌اش رساند. آنها هم تهدید کردند که اگر او با من بماند، از ارث محروم خواهد شد. او هم مرا ترک کرد و قلب مرا شکست>.

پس از سال‌ها رابطه با مردان و زنان، بودن در مشاغل مختلف و تلاش برای نگه‌داشتن دوستانش، او بالاخره متوجه شد که بالارفتن سن، مشکل را حل می‌کند. او می‌نویسد: <این روزها، که من سنم بالاتر رفته، هر وقت آرایش نمی‌کنم و کمی هم وزن اضافه می‌کنم (که زیاد اتفاق می‌افتد)، همه مرا نرمال می‌بینند. برای مردان و البته تمام دیگر افراد زیر 40 سال، من انگار نامرئی هستم. مرا نمی‌بینند. خیلی راحت می‌توانم کاملا لخت شوم و از خیابان عبور کنم، بدون اینکه کسی متوجه شود>.

واکنش کاربران فضای مجازی

برخی از خوانندگان مقاله در The Cut گفته‌اند از اینکه زیبایی متوسطی دارند خوشحالند. یکی از این خوانندگان می‌گوید: <زیبایی متوسط باعث می‌شود که هیچ کس از طرف من تهدیدی حس نکند. من هم همینطور که سنم بالاتر می‌رود، توجه کمتری جلب می کنم، ولی برایم اهمیتی ندارد. شاید عجیب باشد، ولی من هم در تمام مصاحبه‌های کاری‌ام، قبول شده‌‌ام. البته من شخصیت خوبی دارم و شاید این به من کمک کرده است>.

برخی دیگر به خاطر تجارب شخصی، با نویسنده همدردی کرده‌اند. کاربری دیگر می‌گوید: <من چند تا دوست بسیار خوشگل دارم که همیشه دلم به حال شان می‌سوزد. به خاطر اینکه می‌بینم که برایشان دشوار است تشخیص بدهند که آیا کسی از چهره‌ آنها خوشش می‌آید یا بدش می‌آید>.

در سال 2012 ، نویسنده‌ معروف بریتانیایی، خانم <سامانتا بریکس> هم مقاله‌ مشابهی در روزنامه‌ Dailymail نوشت و مدعی شد زنان دیگر، به خاطر زیبایی‌اش از او تنفر داشته‌اند. او نوشت: <اگر شما که این را می‌خوانید، یک زن هستید، من مطمئنم که قبلا نظرتان در مورد من در ذهن تان شکل گرفته، و به احتمال زیاد نظر مثبتی نیست. زیرا که می دانم که گرچه به خاطر زیبایی‌ام، بسیاری از درها به رویم باز شدند، ولی همین زیبایی باعث شد که بسیاری از همجنسانم نیز درهایی را به رویم ببندند>.

برخی از پژوهش‌های علمی، برخی ادعاهای نویسنده این مقاله را تایید می کنند. به طور مثال، سال گذشته، پژوهشی در ژورنال تخصصی شخصیت و روانشناسی اجتماعی ازانجمن روانشناسان امریکا ASA، منتشر شد که بنا بر آن، افرادی که جذابیت ظاهری دارند، در گرفتن مشاغل غیرریاستی، با مشکلات بیشتری روبرو هستند.  


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *