اخباراخبار کانادا

خوشگذرانی، راز طول عمر زن صد ساله انتاریویی

تورنتو- جمیران علی سه شنبه 18 دسامبر، 100 ساله شد. او قصد دارد جشن تولدش را آخر هفته در پیست رقص برگزار کند. جمیران به دلیل مهارت فوق العاده در رقص سبک بالیوودی شهرت دارد.

زن ساکن میسی ساگا، مشتاقانه در انتظار فرا رسیدن یکصدمین سالگرد تولدش بود و به همین دلیل تصمیم گرفت میهمانی بزرگی را با حضور 10 فرزند، 30 نوه و 41 نتیجه و 4 فرزندشان ترتیب بدهد.

همسر جمیران در سال 1992 در اثر سکته قلبی درگذشت و پسرش جی نیز 5 سال بعد در 45 سالگی به دلیل ابتلا به عفونت دستگاه تنفسی فوت کرد. علی تا قبل از مرگ پسرش، با او زندگی می کرد.

جمیران زندگی فوق العاده ای را تجربه کرده است. او در سال 1918 در ترینیداد و توباگو به دنیا آمد و در سال 1972 (در 46 سالگی) به کانادا مهاجرت کرد. سه سال بعد از مستقر شدن در انتاریو، به ورزش علاقمند شد و در سال 1975 به عنوان مسوول رختکن در  یکی از سالن های ورزشی تورنتو مشغول کار شد. او در اوقات بیکاری و استراحت به سراغ دستگاه ها می رفت و ساعتی به ورزش مشغول می شد. او با افتخار ادعا می کند که می توانست 100 دراز و نشست را بدون توقف انجام بدهد. او با پشتکار هرچه تمام تر به ورزش کردن در خانه ادامه داد. در سال 2000 به یک کاندومینیوم نقل مکان کرد تا پس از مرگ همسر و پسرش، زندگی مستقلی را آغاز کند. جمیران آشپزی و خیاطی می کند و کارهای بانکی اش را شخصا انجام می دهد.

این زن سرزنده، طول عمر طولانی اش را مرهون رقص، ورزش، تغذیه با سبزیجات و وقت گذرانی با عزیزانش می داند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0