صفحه اصلی / اخبار / خودکشی در جوامع اقوام نخستین ساکن شمال انتاریو بیداد می کند

خودکشی در جوامع اقوام نخستین ساکن شمال انتاریو بیداد می کند

انتاریو- متاسفانه طی یک هفته، 4 نفر (3 کودک و نوجوان و یک جوان 21 ساله) از اعضای جوامع سرخپوستان ساکن شمال انتاریو، خودکشی کرده اند. آنا آشنیپینسکام، معاون رییس قبیله Nishnawbe  Aski  مرگ دو کودک 12 ساله ساکن Pikangikum انتاریو را تایید کرد. قربانیان که یک دختر و یک پسر بودند، به مرکز درمانی در وینیپگ منتقل شده ولی جان خود را از دست دادند.

سه شنبه گذشته یک دختر 15 ساله در Nibinamik انتاریو (واقع در شمال بورت هوپ) خودکشی کرد. یک جوان 21 ساله اهل قبیله Fort Severn  نیز پس از اقدام به خودکشی به مرکز درمانی تاندر بی منتقل شد ولی جان اش را از دست داد. با مرگ این 4 نفر، تعداد قربانیان خودکشی در قبلیه Nishnawbe از ژانویه سال جاری به این سو به 18 نفر رسید.

مسوولین وزارت بهداشت و درمان کانادا، ضمن ابراز همدردی با خانواده قربانیان، تاکید کردند که مددکاران خود را برای ارائه خدمات حمایتی به مناطق مورد اشاره اعزام کرده اند. مقامات دولت های محلی نیز، مشاوران و مددکارانی را به منطقه اعزام کرده اند. اما رهبران قبایل ادعا می کنند که اقدامات دولت های استانی و فدرال کافی نیستند.

خانم آشنیپینسکام می گوید: این خدمات کوتاه مدت هستند. ما برای برطرف کردن این معضل، به راهکارها و برنامه ریزی های بلندمدت نیازمند هستیم تا بحران خودکشی به صورت ریشه ای حل شود. وی تاکید کرد که مبلغ 380 هزار دلاری که در ژانویه امسال برای کمک و حمایت از اعضای قبیله اختصاص داده شد، تا به این لحظه در دسترس رهبران قبیله قرار نگرفته است. وی گفت: به ماه جولای رسیده ایم، ولی هنوز از این پول خبری نیست.

از نظر رهبران محلی، راهکارهای کوتاه مدت ارائه شده از سوی دولت فدرال و دولت استان نیز کافی نیستند. زیرا نیروی انسانی کافی برای ارائه خدمات حمایتی و مشاوره ای در منطقه وجود ندارد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *