صفحه اصلی / فرهنگ و هنر / خودداری دریک از همکاری با پلیس به دنبال قتل یکی از دوستانش در حمله مسلحانه

خودداری دریک از همکاری با پلیس به دنبال قتل یکی از دوستانش در حمله مسلحانه

Leeza

14 سپتامبر، دو مرد مسلح به سلاح های نیمه اتوماتیک در حالی که صورت شان را با ماسک پوشانده بودند، یکی از دوستان خواننده مشهور کانادایی یعنی دریک را در محل در ورودی ساختمانی در اسکاربورو مورد حمله قرار داده و با شلیک چندین گلوله به قتل رساندند. صحنه ترور وحشیانه آنتونی سوارز توسط دوربین های مداربسته نصب شده در مجتمع آپارتمانی ضبط شد.

هیچ کس، موفقیت جهانی خواننده کانادایی به عنوان یک هنرمند بین المللی و همچنین تهیه کننده و بازیگر سابق برنامه های تلویزیونی را زیر سوال نمی برد، اما مقامات ارشد پلیس، نارضایتی خود را از دریک ابراز کرده اند، زیرا معتقدند که او درخواست کارآگاهان پلیس برای کمک به حل معما و تشویق شاهدان عینی جهت مراجعه به پلیس و در اختیار قرار دادن اطلاعات شان را نادیده گرفته و اقدامی به عمل نیاورده است.

این اولین بار نیست که دریک به دلیل واکنش نامناسب یا حتی عدم واکنش به خشونت های مسلحانه مورد انتقاد پلیس قرار می گیرد. دو سال قبل، پس از کشته شدن دو نفر در جریان برگزاری میهمانی دریک در کلوپ شبانه Muzik واقع در دان تاون تورنتو، اداره پلیس تورنتو از وی خواست که ضمن حمایت از کمپین #StopThe Violence in#Toronto حمایت کند. اما در بیانیه ای که 10 روز بعد از سوی دریک منتشر شده، خبری از محکومیت خشونت مسلحانه از سوی وی نبود.

لازم به ذکر است که دریک در اشعار بسیاری از ترانه هایش، خبرچینی برای پلیس را محکوم کرده است. او در ترانه No Tellin می خواند: اگر پلیس برای دریافت کمک برای حل یک پرونده سراغ تان آمد، هرگز کمک شان نمی کنیم!

بی اعتنایی های اخیر او به درخواست های پلیس در حالیست که او در سال 2013، پس از کشته شدن دو نفر در درگیری مسلحانه بین باندهای خلاف در خیابانDanzig  تورنتو، با انتشار پیامی در توییتر خشونت مسلحانه را محکوم کرده بود.

افسر پلیس گری گیرو، که مسوولیت تحقیق در مورد قتل سوارز را به عهده دارد، گفت: بسیاری از اعضای خانواده قربانی از نزدیک دریک را می شناسند. مایلم او از طریق انتشار پیام در توییتر، شاهدان احتمالی را به مراجعه به پلیس و در اختیار گذاشتن اطلاعات تشویق کند. اگر دریک واقعا دوست قربانی بود، باید به حل معمای قتل او کمک کند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *