صفحه اصلی / اخبار / خط و نشان دونالد ترامپ برای مسوولین شرکت اتومبیل سازی <جنرال موتورز>

خط و نشان دونالد ترامپ برای مسوولین شرکت اتومبیل سازی <جنرال موتورز>

نیویورک – دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا، با انتشار پیامی در توییتر، مسوولین شرکت اتومبیل سازی General Motors  را تهدید کرد. وی مدعی شد که این شرکت اتومبیل هایش را در مکزیک تولید کرده ولی آنها را در آمریکا به فروش می رساند. ترامپ مسوولین GM را تهدید کرد که در صورت منتقل نکردن خط تولید از مکزیک به آمریکا، مجبور می شوند عوارض گمرکی سنگینی بپردازند.

بلافاصله پس از انتشار این پیام تهدیدآمیز، ارزش سهام  GM در بازار بورس که به قیمت 34.38 دلار معامله می شد، به میزان یک درصد کاهش یافت.

ترامپ در یکی از پیام هایش نوشت: GM  بدون پرداخت مالیات، اتومبیل های ساخت مکزیک را به نمایندگی هایش در آمریکا می فرستد. این اتومبیل ها را در آمریکا بسازید و یا مجبور می شوید مالیات بپردازید!

مسوولین GM در واکنش به تهدید ترامپ، اعلام کردند که اکثر اتومبیل های مدل Chevy Cruze در کارخانه این شرکت در لوردزتاون – اوهایو ساخته می شوند و تنها مدل hatchback  این اتومبیل است که در مکزیک تولید شده و در بازار جهانی عرضه می شود.

این در حالیست که مسوولین GM، نوامبر گذشته قصد خود را برای تعدیل 2 هزار نفر از کارگران و کارکنان شان در دو کارخانه واقع در آمریکا (ازجمله کارخانه لوردزتاون) در اوایل سال 2017 را اعلام کردند.

جالب اینکه در پی تهدید ترامپ، مسوولین کارخانه اتومبیل سازی Ford، از قصد خود برای احداث کارخانه جدید 1.6 میلیارد دلاری در مکزیک صرفنظر کردند.

ترامپ پیامی را نیز در مورد Ford  منتشر کرد و نوشت: دوستم بیل فورد (مدیر شرکت) با من تماس گرفت تا اطلاع بدهد که کارخانه ساخت اتومبیل Lincoln  در کنتاکی را حفظ خواهد کرد.

این تنها شرکت های اتومبیل سازی آمریکا نیستند که از سوی ترامپ تهدید شده اند. بلکه او، چندین خرده فروشی آمریکایی، پیمانکاران صنایع دفاعی و حتی شرکت های فن آوری را نیز هدف حملات خود قرار داده است.  Amazon.com،  Boeing و فروشگاه Macy’s   نیز از تهدیدات ترامپ مصون نبودند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *