علم و دانش

خطر مرگ  نیمی از پنگوئن های امپراتور تا هشتاد سال دیگر

دانشمندان می گویند چنانچه روند آب شدن یخ های قطب به همین صورت ادامه داشته باشد، نیمی از پنگوئن های امپراتور یا Emperor penguins  تا 80 سال دیگر هلاک خواهند شد. دانشمندان می گویند که هم اکنون 600 هزار پنگوئن امپراتور در قطب زندگی می کنند. اما نیمی از آنها به دلیل گرمایش زمین و نابود شدن زیستگاه طبیعی جان خود را از دست خواهند داد. 

تیم متشکل از پژوهشگران بین المللی در گزارش علمی منتشر شده در Biological Conservation، نتیجه بازبینی بیش از 150 طرح مطالعاتی قبلی بر روی این گونه از موجودات زنده را ارائه کردند. 

این گونه پنگوئن با داشتن وزن میانگین بیشتر از 40 کیلوگرم در گروه سنگین ترین پرندگان جهان قرار دارد. رنگ بدن آنها به صورت سفید در جلوی بدن و روی سینه ، سیاه در پشت و روی دم و سر، و زرد کم رنگ در بالای سینه و پایین سر و زرد پررنگ در نزدیکی و دور گوش ها است. این رنگ آمیز ضمن کمک به استتار آنها در برابر شکارچیان دریایی، در فصل جفت گیری نیز به آنها کمک می کند که جنس مخالف را بهتر جذب کنند. 

 پنگوئن ‌های امپراتور زندگی اجتماعی دارند و در گروه‌ هایِی با اعضای پرتعداد زندگی می‌ کنند که باعث بالا رفتن امنیت جوجه‌ هایشان و کمک در گذراندن سرمای سخت زمستان با روش ‌های ویژه گروهی می‌ شود. 

آن‌ها در فصل زمستان قطب جنوب تخم‌ گذاری می ‌کنند و هر دو جفت نر و ماده در نگهداری از تخم و جوجه به هم یاری می‌ رسانند. پنگوئن‌ های امپراتور به صورت فصلی تک‌ همسر هستند و بیشتر آن‌ ها در سال‌ های بعد به سراغ زوج‌ های جدید می ‌روند. عمر متوسط این پنگوئن‌ها 20 سال است؛ هر چند مشاهدات نشان داده ‌است که برخی از آن‌ها ممکن است تا 50 سال هم عمر کنند.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!