اخباراخبار کانادا

خسارت چند هزار دلاری والدین تورنتویی به دلیل ورشکستگی یک مهدکودک

تورنتو- Global News: هنگامی که همه گیری کروناویروس سبب تعطیل شدن مدارس و مهدکودک های انتاریو شد، رابین ماندل-بوچالتر چندان نگران بازپس گرفتن شهریه مهدکودک دخترش نبود. زیرا مهدکودک First Foundations Children’s Academy که سه شعبه در کلانشهر تورنتو دارد، به جای کلاس های حضوری، کلاس های ویدیویی را به صورت روزانه ارائه می کرد. رابین در گفتگو با خبرنگاران Global News مدعی شد که تابستان 2019، مبلغ 4500 دلار بابت ثبت نام دخترش برای ماه های مارچ، آوریل، می و نیمی از جون 2020 پرداخت کرد. 

اما 10 آوریل، دولت داگ فورد دستور توقف دریافت شهریه ماهانه توسط مهدکودک ها در طول دوران تعطیل بودن این مراکز را صادر کرد. استیون لچه، وزیر آموزش و پرورش انتاریو در آن زمان حمایت دولت از والدینی که به دلیل پاندمی درآمد و شغل شان را از دست داده اند را اعلام کرد. 

پس از دستور دولت، رابین و چند نفر دیگر از والدین از آلیسا دلی، مدیر FFCA خواستند که شهریه پرداخت شده را عودت بدهد. اما دلی از انجام آن خودداری کرد. 30 آوریل، دلی نامه ای را برای والدین ارسال و خبر ورشکستگی مرکز را اعلام کرد. در بخشی از نامه آمده بود: به دلیل مشکلات مالی ناشی از COVID-19، مالکین و شرکت های خصوصی FFCA اعلام ورشکستگی کرده اند. به این ترتیب، FFCA مجوز فعالیت هر سه شعبه خود در تورنتو را باطل کرده است. مضاعف بر اینکه امکان بازگرداندن شهریه های پرداخت شده برای 20-2019 را نخواهیم داشت. وزارت آموزش و پرورش از وضعیت مرکز مطلع می باشد. 

در ادامه نامه تاکید شده که FFCA سپتامبر 2020 تحت ساختار جدید و به عنوان مدرسه غیرانتفاعی وابسته به کنیسه Beth Sholom و تحت نام Beth Sholom’s First Foundations Community Preschool بازگشایی خواهد شد. 

دلی در گفتگو با خبرنگار Global News گفت: FFCA یک مهد و آمادگی یهودی با برنامه های آموزشی نوین و کادر آموزشی مجرب و متعهد بود. متاسفانه ما نیز مانند بسیاری از کسب و کارهای کوچک، بدون آمادگی و نسنجیده بیزنس را توسعه دادیم. از اینکه نمی توانیم شهریه پرداخت شده توسط والدین را عودت بدهیم، عمیقا متاسف هستم. دلی افتتاح دو شعبه دیگر در Cedarvale (نوامبر 2016) و Armour Heights (جولای 2018( را حرکتی عجولانه و بدون توجیه اقتصادی توصیف کرد.  

 

 

تلاش های ماندل-بوچالتر و سایر والدین برای پس گرفتن شهریه بی نتیجه بوده است. به همین دلیل شکایتی را نزد وزارت آموزش و پرورش به جریان انداخته است. ماندل از شنیدن این خبر که مهد با ساختار و نام جدید بازگشایی خواهد شد، شگفت زده شده و می گوید: چیزی که درک نمی کنم، اینکه چطور دارایی و اموال یک مدرسه به مدرسه دیگر منتقل می شود؟ اگر دلی اعلام ورشکستگی کرده است، آیا قاعدتا نباید اموال بیزنس برای پرداخت مطالبات مردم فروخته شود؟ مورد دیگر اینکه چطور وزارت آموزش و پرورش به دلی اجازه داده است به سمت مدیر اجرایی مدرسه غیرانتفاعی منصوب شود؟ 

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. مدارس ایرانی تورنتو هم کلاس های حضوری ندارند و آموزش آن لاین راه انداخته اند. به این ترتیب دیگر لازم نیست که مبلغی را به عنوان اجاره در ماه های مارچ، ایپریل و می به اداره آموزش تورنتو یا یورک ریجن بپردازند، اما با اینحال مدیران این مدارس حاضر نیستند، چیزی از شهریه دانش آموزان کم کنند. در حالی که TDSB و YRDSB با توجه به اینکه تعطیلی از سوی خودشان بوده، اجاره این دوره را دریافت نمی کنند. اگر کسی مایل باشد می تواند از اداره مجوز استعلام نماید:
    permits@tdsb.on.ca

Don`t copy text!