صفحه اصلی / اخبار / خرید نکردن، بهترین راه پس انداز در سال جدید

خرید نکردن، بهترین راه پس انداز در سال جدید

Leeza

تورنتو- مسلما خرید نکردن کار آسانی نیست. چالش  خرید نکردن به مدت یک سال، به معنی اجتناب از صرف پول بی زبان بر روی اقلام غیرضروری است. اما واقعیت این است که خرید کردن برای بسیاری از ما یک تفریح محسوب می شود.  صرف پول برای خرید لباس نو و هماهنگ شدن با مد روز، شما را از نظر روحی ارضاء می کند. اما اگر نتوانید وسوسه خرید را کنترل کرده و در کنار صرف پول، مبلغی برای روز مبادا پس انداز کنید، آنوقت دچار مشکل می شوید.

مسلما یک بلوز 25 دلاری در حراجی، وسوسه کننده به نظر می رسد، اما اگر روی کارت اعتباری بدهکار باشید، این 25 دلار به بدهی تان اضافه می شود و مجبورید بابت آن بهره بیشتری بپردازید. در نهایت می بینید که مبلغی به مراتب بالاتر را برای بلوز 25 دلاری تان پرداخت کرده اید.

امتناع از خرید اقلام غیرضروری، به اراده قوی نیاز دارد. بخصوص برای کسی که عاشق خرید کردن است. باید از خود بپرسید چرا به صرف پول بابت کفش و لوازم آرایش و لباس علاقمند هستید؟ اولین گام، درک وجود مشکل است. اگر بدون برنامه ریزی و درک صحیح از هدف، وارد چالش <خرید نکردن> بشوید، با شکست روبرو خواهید شد.

اگر به خرید کردن معتاد هستید، احتمالا کمد لباس هایتان پر از لباس و کفشی است که وجودشان را ممکن است فراموش کرده باشید. اگر موجودی کمدتان را بشناسید، می دانید که کدام استایل با مد روز هماهنگ است یا نیست. از آنجایی که مد، هر چند سال یکبار تکرار می شود، برخی از اقلام کلاسیک را می توان مجددا پوشید و باب مد روز به نظر رسید.

توصیه بعدی اینکه کیفیت را قربانی کمیت نکنید. به صرف ارزان بودن جنس، صدها دلار بابت خرید چیزهایی که به آن نیاز ندارید هزینه نکنید. بلکه سعی کنید روی اجناس با کیفیتی که واقعا به آن نیاز دارید متمرکز بشوید. اگر فکر می کنید، پیروی از چالش خرید نکردن به مدت یک سال، واقعا برای تان دشوار است، می توانید مدت آن را به 6 ماه کاهش بدهید.

فرض کنید موفق شده اید 200 دلار از هزینه خریدهای ماهانه تان کم کنید. این مبلغ در پایان سال 2 هزار و 400 دلار خواهد شد. مبلغی قابل توجه که می توانید آن را در جایی دیگر خرج کنید.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *