املاک و مسکنمقالات

خرید ملک و املاک سبب ثروتمندترشدن مهاجران

دنیل تنسر- پایگاه اینترنتی ام اس ان

گزارش اعداد و ارقام منتشره از سوی اداره آمار کانادا نشان می دهد، برای مهاجران خرید ملک و املاک از مهم ترین اقدامات و الویت ها به شمار می رود. به همین سبب تازه واردان به کشور در مقایسه با همتایان متولدین کانادای خود، بدهی بیشتری دارند. اما در عین حال براساس این گزارش که در شانزدهم آوریل انتشار پیدا کرد، خانواده های مهاجر درست به همان دلیل ثروت بیشتری اندوخته اند. کمااینکه در گزارش مورد اشاره از جمله آمده که در سال 2016 خانواده های مهاجران جاافتاده با میزان متوسط دارایی خالص یک میلیون و 60 هزار دلار، اندکی از خانوارهای متولد کانادا ثروتمندتر بودند. زیرا این میزان برای آن دسته از این خانوارها که نان آور اصلی شان 45 تا 64 ساله هستند، 979 هزار دلار بود.

تعریف اداره مورد اشاره از خانواده های مهاجران جاافتاده شامل آن هایی می شود، که نان آور اصلی شان در همین گروه سنی قرار دارند، و دست کم بیست سال در کانادا به سر برده اند. دارایی خالص نیز به ارزش کل داشته ها از جمله بهای ملک و املاک، منهای تمامی بدهی ها اطلاق می گردد.

از دیگر سو در آخرین برهه زمانی مورد بررسی قرار گرفته، بر دارایی خانوارهای متولد کانادا بیشتر افزوده شده است. کمااینکه بین سال های 1999 تا 2016 افزایش ثروت شان سر به 88.6 درصد زد. در حالی که این میزان برای خانواده های مهاجران جاافتاده 69.6 درصد بود.

مهاجران بیشتر در معرض مخاطره بازار مسکن قرار دارند

در برهه مورد اشاره 69 درصد افزایش دارایی مهاجران ناشی از بهای ملک و املاک و برنامه های مستمری بگیری دوران بازنشستگی بود. در حالی که برای خانوارهای متولد کانادا میزان افزایش در پیوند با بهای ملک و املاک، تنها 39 درصد می شد.

اما تمرکز بر خرید ملک و املاک به این معنی هم هست که همانگونه که آمد، خانواده های مهاجر بیشتر بدهکاری دارند. در نتیجه در صورت بروز بحران وام در کشور، بیشتر هم در معرض مخاطره قرار می گیرند. کمااینکه براساس اعداد و ارقام مورد اشاره در سال 2016 میزان بدهی آن دسته از آنها که نان آور اصلی شان در گروه سنی مذکور قرار داشتند، سر به 217 درصد درآمد سالانه شان می زد. در حالی که این میزان برای همتایان متولد کانادایشان 137 درصد بود.

یکسانی بازپرداخت بدهی ها برای هر دو گروه

بااینهمه براساس گزارش مورد اشاره هیچ نشانی دال بر این وجود ندارد که خانواده های مهاجران جاافتاده برای مدیریت بدهی های سنگین تر خویش در تنگنا قرار داشته باشند، و یا ناچار شوند از روش های دیگر استفاده کنند. کمااینکه در بخشی از این گزارش آمده: کند و کاوها نشانگر آنند که هیچ گواهی دال بر این موجود نیست، که خانواده های مهاجران جاافتاده برای پرداخت وام های خود در زمان موعود بیش از خانوارهای متولد کانادا از حساب های پس انداز بازنشستگی شان برداشت کنند. یا اینکه در مقایسه با آنها شمار بیشتری تنها بخشی از صورتحساب های ماهانه کارت های اعتباری خویش را بپردازند.  

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان