صفحه اصلی / اخبار / خرید خانه توسط کانادایی ها در آمریکا به ارزش نوزده میلیارد دلار

خرید خانه توسط کانادایی ها در آمریکا به ارزش نوزده میلیارد دلار

تورنتو-  جوئل لوسک 63 ساله، اهل نیوبرانزویک به دنبال مکانی بود که بتواند از سرمای زمستان به آن پناه ببرد. او یک خانه نوساز دو خوابه با دو سرویس و استخر را در فلوریدا خرید. جوئل و همسرش هم اکنون 5 ماه از سال را در فلوریدا سپری می کنند. لوسک ها تنها کانادایی هایی نیستند که برای خرید خانه در آن سوی مرز جنوبی اقدام کرده اند. بر اساس آخرین آمار منتشر شده از سوی انجمن ملی مشاوران املاک آمریکا (NAR)، کانادایی ها در فاصله بهار 2016 تا بهار 2017، به ارزش 19 میلیارد دلار در آمریکا خانه خریده اند. این خبر، با توجه به ضعیف بودن دلار کانادا در برابر دلار آمریکا، عجیب به نظر می رسد. اما واقعیت دارد. دو گروه از کانادایی ها برای خرید خانه در آمریکا اقدام می کنند: بازنشسته هایی که مایل نیستند تا بهبود وضعیت دلار کانادا صبر کنند و سرمایه گذارانی که به بازارهایی به جز ونکوور و تورنتو چشم دوخته اند.

 

 

لارنس یون، کارشناس اقتصادی از NAR می گوید که بازارهای بیش از حد داغ کانادایی به کانادایی ها اجازه داده اند که از ارزش افزوده خانه شان استفاده کنند. آنها با توجه به ادامه روند افزایش قیمت ها در کانادا، به فکر سرمایه گذاری در جایی دیگر هستند. آنها به دنبال یافتن اکازیون هایی هستند که در آن سوی مرز وجود دارند.

جی فیلیپ پارکر، کارشناس کانادایی مسکن که ریاست شعبه فلوریدای Douglas Elliman Real Estate را به عهده دارد با نظر یون موافق است و می گوید: اگر میانگین قیمت مسکن در بازارهای شهری عمده جهان را با یکدیگر مقایسه کنید، می بینید که قیمت ها در جنوب فلوریدا واقعا مناسب هستند.

Comparing Average Home Prices (all types) 
Vancouver $1,056,136 Cdn.
Toronto $920,791 Cdn.
Montreal $364,373 Cdn.
Scottsdale, Ariz. $418,700 US
Palm Springs, Calif. $307,500 US
Orlando, Fla. $165,200 US

 

برنت لتوود، کارگزار املاک از موسسه Cross Border Realty واقع در Sarasota فلوریدا که خانه جوئل لوسک را برایش پیدا کرد، می گوید که کانادایی ها مایلند پول هایشان را در جایی دیگر سرمایه گذاری کنند.

بد نیست بدانید که کانادایی ها طی سال گذشته، دومین سرمایه گذاران بزرگ در بازار املاک مسکونی آمریکا بودند. مقام اول را (برای چهارمین سال متوالی) چینی ها با 31.7 میلیارد دلار سرمایه گذاری به خود اختصاص دادند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *