اخباراخبار کانادا

خرید آنلاین اسلحه در کانادا، آسان تر از آنچه فکرش را می کنید

تورنتو- کانادایی ها اعتقاد دارند که دولت شان به شدت خرید و فروش سلاح گرم را کنترل می کند. هر کانادایی برای خرید اسلحه به دریافت مجوز مالکیت و خرید (PAL) نیازمند است. خریدار اسلحه بایستی مجوز را در نقطه فروش، چه به صورت حضوری و چه آنلاین ارائه کند. این سیستم، حداقل به صورت تئوری وجود دارد و در خرید و فروش اسلحه در مراکز عرضه دارای مجوز به خوبی عمل می کند. اما در معاملات خصوصی ناکارآمد است. هنگامی که مالک خصوصی، یک اسلحه مجاز را به یکی دیگر از شهروندان خصوصی می فروشد یا از او می خرد، فروشنده قانونا ملزم به تایید مجوز خریدار نیست. در خرید و فروش آنلاین، اسلحه بین خریداران و فروشندگان از آن سوی کشور نقل و انتقال داده می شود و فروشنده در صورت مشکوک شدن به خریدار، مجوز خرید را مطالبه می کند.
از سوی دیگر، فروشندگان خصوصی ادعا می کنند که به دلیل ترس از عواقب قانونی، با دقت صلاحیت خریدار را بررسی می کنند. آندره پرول، از Lethbridge آلبرتا، و بنیانگذار GunPost.ca (فروم آنلاین برای شهروندان برای خرید و فروش اسلحه)، می گوید: <ما در مورد پیروی از قوانین، کاملا محتاطانه عمل می کنیم، زیرا وقتی یک دارنده مجوز PAL خلافی مرتکب می شود، سیاستمداران از آن برای اعمال محدودیت های سخت تر برای صاحبان قانونی اسلحه بهره برداری می کنند.>
با اینکه بازارچه های آنلاین مانند Facebook، Craiglist و Kijiji تبلیغ و فروش اسلحه گرم را ممنوع اعلام کرده اند، اما وب سایت های خصوصی می توانند معامله را تسهیل کنند.
در وب سایت RCMP، اطلاعیه ای در مورد سلاح های مجاز عرضه شده در وب سایت های خصوصی درج شده است. در این اطلاعیه آمده است: <انتقال مالکیت اسلحه های مجاز بدون تماس با CFP یا Canadian Firearms Program انجام می شود، زیرا ثبت نام برای این کلاس اسلحه گرم دیگر ضروری نیست. انتقال دهنده می تواند در صورت تمایل با تماس با CFP، از اینکه خریدار دارای PAL معتبر است، اطمینان حاصل کند.> آنچه از این اطلاعیه استنباط می شود، این است که در عین حال که بایستی مجوز PAL داشته باشید، قانونا ملزم به ارائه آن نیستید.
هرچند پرول، نقل و انتقالات مشکوک در GunPost.ca را بسیار نادر می داند، اما آن را محتمل می داند. او به صاحبان قانونی اسلحه توصیه می کند که تقاضاهای خرید مشکوک را به مقامات گزارش کنند.
برای مثال اوایل سال جاری، پرول از چند مشتری خود گزارش هایی مبنی بر اینکه فردی بدون ارائه PAL قصد خرید چندین قبضه اسلحه را داشت، دریافت کرد. پرول این کاربر را از دسترسی به وب سایت منع کرد. اما پس از مدتی این فرد با یک ایمیل دیگر در وب سایت ثبت نام کرد. پس از بلوکه شدن این ایمیل، خریدار با ارائه گواهینامه رانندگی به یکی از فروشندگان مراجعه کرد. هنگامی که پرول به اطلاعات گواهینامه دسترسی پیدا کرد، موضوع را به پلیس گزارش کرد.
حامیانِ حق داشتن اسلحه، با اعمال مقررات سختگیرانه تر برای مالکین قانونی مخالف هستند. آنها استدلال می کنند که صاحبان اسلحه کاملا تحت نظر بوده و به طور مکرر چک می شوند. در حالی که در مورد کودک آزاران جنسی، این قدر تحقیق نمی شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان