صفحه اصلی / اخبار / خریداران خارجی، ونکوور را به مقصد سیاتل ترک می کنند

خریداران خارجی، ونکوور را به مقصد سیاتل ترک می کنند

ونکوور- شهر سیاتل (بزرگترین شهر ایالت واشنگتن)، از لحاظ تاریخی هرگز به عنوان مقصد ایده آل سرمایه گذاران خارجی بازار مسکن شناخته نشده بود، اما کارشناسان املاک و مستغلات می گویند که پس از به اجرا در آمدن قانون مالیات خریداران خارجی در بریتیش کلمبیا، میزان فروش خانه در این شهر آمریکا افزایش یافته است. متیو گاردنر، از کارشناسان ارشد اقتصادی Windermere Real Estate در سیاتل، می گوید: بسیاری از افرادی که در ونکوور به دنبال خرید خانه بودند، به طور اتوماتیک متوجه سیاتل در آن سوی مرز جنوبی شده اند. در مورد تاثیر مالیات خریداران خارجی در جذب سرمایه گذاران به سیاتل تردیدی وجود ندارد.

همانطور که می دانید، دولت بریتیش کلمبیا، آگوست 2016 برای متوقف کردن روند افزایش قیمت مسکن در این استان، مالیات 15 درصدی را برای خریداران خانه در کلانشهر ونکوور معرفی کرد.

سیاتل آمریکا یکی از بازارهای املاک و مستغلات رو به رشد آمریکا می باشد. به گفته گاردنر، بیش از 1 هزار نفر در هفته به این شهر نقل مکان می کنند. اکثر این افراد را کالیفرنیایی هایی تشکیل می دهند که به دلیل افزایش بی رویه قیمت مسکن در آن ایالت، مجبور به ترک آن شده اند. نیمی از کل خریداران مسکن در این شهر را آسیایی ها تشکیل می دهند. هجوم خریداران خارجی، به موضوع داغ بحث بین ساکنان شهر تبدیل شده است. زیرا تاثیر رشد اخیر به وضوح مشاهده شده و احساس می شود. راجر والدز، مدیر Smart Growth Seattle می گوید: مردم نگران هستند. آنها از ساخت و سازهای بی رویه و رشد می ترسند. بسیاری از آنها خواهان توقف این روند هستند.
داده های فروش منتشر شده روز دوشنبه نشان داد که قیمت متوسط ​​خانه های مستقل در سیاتل، در مقایسه با نوامبر سال گذشته  با 17.6 درصد افزایش از 625 هزار دلار آمریکا به 735 هزار دلار آمریکا رسیده است. در مقایسه، گزارش ماه سپتامبر هیئت املاک و مستغلات ونکوور، نشان داد که قیمت معیار یک خانه مستقل در Metro Vancouver، 1 میلیون و 617 هزار دلار بود.  

بد نیست بدانید که پیشنهاد تعیین مالیات مشابه ونکوور در سیاتل در شورای شهر مطرح شده است. لیزا هربولد، یکی از اعضای شورای شهر، با ارسال نامه ای برای دفتر دادستان، خواهان بررسی امکان تعیین مالیات مشابه برای کنترل روند افزایش قیمت خانه به دلیل هجوم بی سابقه سرمایه گذاران خارجی شد. اما پاسخ دفتر دادستان <نه> قاطع بود!

در ایالت واشنگتن، مجلس قانونگذاری ایالتی مسوول تعیین اینگونه مالیات ها برای بخش املاک و مستغلات می باشد. این تصمیم در بریتیش کلمبیا نه توسط مقامات شهری، بلکه توسط دولت استان گرفته شد. بر این اساس، گارنر و والدز، احتمال تعیین شدن مالیات مشابه از سوی شهرداری سیاتل را بسیار ناچیز ارزیابی می کنند.

hamidreza-safipour

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *