اخباراخبار کانادا
موضوعات داغ

خروج عمدی ترودو از مجلس هنگام عذرخواهی رسمی از آدمیرال نورمن

 

اتاوا- نمایندگان مجلس عوام کانادا از کلیه احزاب سیاسی در یک اقدام هماهنگ به پیشنهاد عذرخواهی رسمی از آدمیرال مارک نورمن و خانواده اش بابت رنج و عذابی که به دلیل طرح شدن شکایت حقوقی بی اساس بر علیه وی متحمل شده بودند، رای مثبت دادند. اما دقایقی قبل از رای گیری، جاستین ترودو و هارجیت ساجان (وزیر دفاع) کانادا، صحن مجلس را ترک کردند.

خانم لیزا ری (از حزب محافظه کار)، اندکی پس از ساعت 3 بعد از ظهر، پیشنهاد بزرگداشت خدمت چندین و چندین ساله آدمیران نورمن به کشور و عذرخواهی رسمی بابت وارد شدن اتهام افشای اسرار محرمانه دولتی به آدمیران را مطرح کرد، تا کلیه نمایندگان حاضر در مجلس (حتی لیبرال ها) به آن رای مثبت بدهند.

دفتر ترودو، علت غیبت او را پرواز به همیلتون برای شرکت در گردهمایی ساعت 6 بعد از ظهر با حضور کانادایی های- کروات و خانم کولیندا گرابر-کیتاروویچ، رئیس جمهور کرواسی ذکر کردند.

اما هارجیت ساجان نیز در هنگام رای گیری مجلس را ترک کرد. برای خروج بی موقع ساجان از مجلس نیز بهانه شرکت در جلسه از پیش تعیین شده، ارائه شد.

 

bahman-azimi-gif

 

همانطور که می دانید آدمیرال نورمن که دومین مقام ارشد نیروهای مسلح کانادا می باشد، 16 ژانویه 2017 از سوی دولت ترودو با اتهام افشای اسرار محرمانه مربوط به قرارداد 668 میلیون دلاری دولت با شرکت کشتی سازی Davie روبرو و از مقام خود تعلیق شد. اما این اتهامات هفته گذشته از سوی دادستانی پس گرفته شد.

نکته مهم اینکه قبل از اینکه پرونده حقوقی بر علیه آدمیرال نورمن در دادگاه به جریان بیفتد، جاستین ترودو در سخنانش از محاکمه وی صحبت کرد. این مساله باعث شد، ترودو بار دیگر به اعمال نفوذ در سیستم قضایی متهم شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *