علم و دانش

خبر خوب برای دوستداران پنیر: مصرف لبنیات ریسک بیماری قلبی را کاهش می دهد

به گفته محققان، بزرگسالانی که رژیم غذایی مملو از لبنیات دارند، 25 درصد کمتر در معرض بیماری های قلبی قرار دارند. این درحالیست که نتایج تحقیقات قبلی عموما برعکس بوده و لبنیات را با مشکلات قلبی مرتبط دانسته اند، زیرا شیر و پنیر سرشار از کلسترول و چربی هستند. 

مطالعه جدید پژوهشگران استرالیایی نشان می دهد که سایر مواد مغذی موجود در لبنیات دارای اثر محافظتی بر قلب بوده و به عملکرد طبیعی آن کمک می کنند. 

اما جدیدترین مطالعه استرالیایی نشان می دهد که سایر مواد مغذی داخل لبنیات دارای اثر محافظتی بر قلب بوده و به عملکرد طبیعی آن کمک می کند. آنان مصرف محصولات لبنی را توصیه می کنند که حاوی افزودنی های کمتر و میزان بسیار پایین قند یا نمک می باشند؛  سالانه 160 هزار نفر در انگلستان بر اثر بیماری های قلبی جان خود را از دست می دهند، این تعداد در آمریکا 655 هزار نفر است؛ جایگزین کردن ماست به جای کره یا اجتناب از محصولات لبنی دارای شکر افزوده می تواند بخشی از یک رژیم غذایی سالم باشد.

پژوهشگران می گویند شواهد روزافزون نشان می دهد که تاثیر غذاهای لبنی بر سلامتی بیشتر به نوع آن  مانند پنیر، ماست، شیر و کره بستگی دارد تا محتوای چربی.

لبنیات منبع اصلی ویتامین B12  هستند که برای ساخت گلبول های قرمز خون و حفظ سلامت سیستم عصبی لازم است. محصولات لبنی همچنین حاوی پتاسیم هستند که نقش مهمی در حفظ سلامت اعصاب و ماهیچه ها دارد؛ اما در عین حال بسیاری از این محصولات به دلیل سطح بالای چربی اشباع شده که با بیماری های قلبی مرتبط است، مضر تلقی شده و از رژیم غذایی حذف می شوند، در حالی که می توان با مصرف محصولات لبنی کم چرب، به حفظ سلامت قلب کمک کرد. 


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست