مقالاتمقالات سیاسی

خبرهای جسته و گریخته از انتخابات چهل و چهارم

به نقل از نشنال پست

  • پلیس مردی را که در لندن انتاریو به سمت ترودو سنگ پرتاب کرده بود، جریمه کرد. این فرد که از برگزارکنندگان محلی کمپین های حزب مردم بود، پس از این اتفاق از حزب خود نیز اخراج شد.
  • احتمالا جاستین ترودو ترجیح می داد وزیر سابق دادگستری دولتش کتاب افشاگرانه خود را کمی دیرتر چاپ کند، اما کتاب Indian in the Cabinet به قلم جودی ویلسون ریبولد، درباره ماجرای اخراجش توسط ترودو پس از اصرار او بر پیگیری رشوه خواری در شرکت سی ان سی لاوالین، درست 4 روز قبل از انتخابات چهل و چهارم روی قفسه کتابفروشی ها جا خوش خواهد کرد. وبسایت گلوب اند میل پیشاپیش گزیده های جالبی از این کتاب را منتشر کرده که از آن جمله می توان به دیدار ریبولد با ترودو در فرودگاه خصوصی ونکوور اشاره کرد. جایی که طبق ادعای نویسنده، ترودو برای حفاظت از منافع دولت خود، حزب سیاسی اش و همچنین شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت، از ریبولد خواسته بود دروغ بگوید. البته ترودو در واکنش به این اتهام، در سخنرانی شنبه در میسی ساگا آن را تکذیب کرد و گفت: من از او نخواستم دروغ بگوید؛ هیچ وقت چنین درخواستی نمی کنم؛ این ادعا درست نیست.
  • در هر انتخابات، محافظه کاران باید برای به دست آوردن رای اهالی تورنتو به ویژه در سواحل شرقی خود را به آب و آتش بزنند، چرا که این منطقه در کل تاریخ خود حتی یک بار هم به محافظه کاران رای نداده است. با این وجود، این بار لیبرال ها با کشف یک توییت مربوط به سال 2017 از لیزا رابینسون، کاندیدای محافظه کار، همه رشته های آنها را پنبه کردند. رابینسون در توییتی نه چندان مهربانانه گفته بود: اگر میراث کانادایی ما مسلمانان را اذیت می کند، می توانند به کشورهای خودشان برگردند.
  • معمولا در گرماگرم رقابت های انتخاباتی، همه کانادیداها برای بیشتر دیده شدن تلاش و حتی هزینه می کنند. بنابراین، کار آفروزا حسین، کاندیدای لیبرال منطقه اشاوا، همه را به حیرت واداشت. حسین برای حضور در یک مناظره انتخاباتی به دعوت یک روزنامه بنگلادشی- کانادایی 300 دلار دستمزد درخواست کرده بود.
  • پیش از مناظره پنجشنبه، رهبران همه احزاب در حرکت عجیب و مضحکی در یک لابی کنار هم ایستادند تا یکصدا از مردم کانادا بخواهند خود را واکسینه کنند. آنها ابتدا و انتهای دعوت به واکسیناسیون را همصدا اجرا کردند تا تاثیر پیام خود را دو چندان کرده باشند!
  • باز هم انتخابات نزدیک شد و هواداران حزب نیودموکرات با این سوال ناخوشایند مواجه شدند که از روی کار آمدن محافظه کاران بیشتر بدشان می آید یا ریختن آرای نیودموکرات ها در صندوق لیبرال ها؟ اما این بار طرفداران حزب مردم نیز با همین دو راهی مواجهند. در واقع نظرسنجی ها نشان می دهد برنده انتخابات حزبی خواهد بود که موفق شود آرای بیشتری را از طرفداران سایر احزاب همسوی خود برباید. حال باید دید محافظه کاران در کشاندن هواداران حزب مردم به نفع خود موفق تر عمل می کنند یا لیبرال ها در جلب آرای طرفداران نیودموکرات؟


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست