اخباراخبار کانادا

خانواده کلمبیایی مقیم کانادا در آستانه اخراج از کشور در شب کریسمس

کانادا- خانواده مونتویا، شش سال گذشته را در کانادا سپری کرده، صاحبخانه اند و بیزنس کوچکی را اداره می کنند. اما اگر آژانس خدمات مرزی کانادا در هدف خود موفق بشود، خانواده 7 نفره، شامل دو کودک خردسال، شب کریسمس به کلمبیا بازگردانده خواهند شد. کشوری که جان شان در آن از سوی اعضای یک گروه شبه نظامی تهدید می شود.

کامیلو مونتویا که ادعا می کند توسط اعضای گروه شبه نظامی Revolutionary Armed Forces of Colombia (FARC)، به گروگان گرفته شد، می گوید:<آنها تهدید کرده اند که مرا می کشند. آنها مرا داخل اتومبیل انداختند و دو روز تحت شکنجه قرار دادند و بعد از تهدید آزاد کردند. هنوز کابوس آن روزهای سخت رهایم نکرده است. تمام مدت نگران جان همسر و فرزندانم بودم.>

کامیلوی 31 ساله در اکتبر 2012 به همراه همسرش بتسی 31 ساله و پسر یک ساله شان مارتین،  والدین کامیلو به کانادا وارد شدند. لوئیزا، خواهر 26 ساله کامیلو 5 ماه قبل از آن به کانادا آمده و تقاضای پناهندگی کرده بود. کامیلو و بتسی پس از مستقر شدن در کانادا صاحب یک پسر دیگر به نام توماس شدند که هم اکنون 3 ساله است.

حال، 6 سال پس از ارائه درخواست پناهندگی، مونتویاها به تشخیص قاضی دادگاه مهاجرت که آنها را نیازمند محافظت نمی داند، در آستانه اخراج از کانادا قرار دارند. قاضی با این استدلال که وضعیت امنیتی در کلمبیا بهبود یافته و FARC با توافق با دولت بوگوتا دیگر تهدید محسوب نمی شود، حکم اخراج آنها را صادر کرده است. اما این ادعا از سوی خانواده مونتویا رد شده و می گویند که FARC همچنان به تهدیدات خود ادامه می دهد.

Behnam Marfou
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان