اخباراخبار کانادا

خانواده انتاریویی خواهان پرداخت هزینه درمان سرطان دخترشان توسط دولت  

لندن/انتاریو- خانواده انتاریویی خواهان لغو زمان انتظار 3 ماهه و تقبل هزینه درمان سرطان دخترشان توسط دولت انتاریو می باشند. آلکسیا سربن (اهل لندن-انتاریو) مارچ سال جاری، کمتر از دو ماه بعد از به دنیا آوردن دومین فرزندش، مبتلا به سرطان تشخیص داده شد. سربن مدتی است در سوئد زندگی می کند. خانواده او با توجه به اینکه آلکسیا تقریبا همه عمرش را در لندن-انتاریو سپری کرده، خواهان پوشش هزینه های درمانی او توسط OHIP می باشند.

آلکسیا از سال 2017 به همراه همسرش یووان سربن و پسر 19 ماهه شان در Helsingborg سوئد زندگی می کند. اما همانطور که گفته شد، قبل از آن در لندن زندگی کرده و در کالج Fanshawe تحصیل کرده است. آلکسیا پس از زایمان دخترش هریستینا (28 ژانویه) به تب و لرز و بدن درد شدید دچار شد و پس از معاینات پزشکی مبتلا به سرطان مقعد و روده بزرگ تشخیص داده شد. متاسفانه بیماری به کبد او نیز گسترش یافته است. آلکسیا که تابعیت دوگانه کانادا و سوئد را دارد به خدمات درمانی در سوئد دسترسی دارد، اما خانواده مایلند که او در لندن – انتاریو تحت درمان قرار بگیرد تا از حمایت اعضای خانواده برخوردار باشد. از آنجایی که آلکسیا از سال 2017 به بعد خارج از کشور زندگی کرده است، می بایست برای پوشش درمانی تحت OHIP درخواست بدهد و دوره انتظار 3 ماهه را طی کند. آلکسیا و یووان در لندن – انتاریو ازدواج کرده و دو فرزندشان در سوئد به دنیا آمده اند.

سربن اولین انتاریویی نیست که مجبور شده برای دسترسی به بیمه همگانی OHIP سه ماه صبر کند. در سال 2016، فردی به نام دن دوما (اهل ویندزور) پس از ابتلا به سرطان کبد به انتاریو بازگشت. او و همسرش از مدتی قبل در Fort McMurray آلبرتا کار و زندگی می کردند. پزشکان دوما برای فراهم کردن خدمات مراقبت پایان زندگی برای وی تلاش کردند. متاسفانه دوما، در دومین ماه از مدت انتظار 3 ماهه، در 18 جولای 2016 در 48 سالگی درگذشت. فوت دوما باعث شد لیزا گرتزکی، نماینده مجلس انتاریو از حوزه انتخابی غرب ویندزور، لایحه لغو مدت انتظار 3 ماهه را به مجلس استان ارائه کند. لایحه مورد اشاره در سال 2016 مرحله قرائت دوم را پشت سر گذاشت، اما مسکوت مانده است. متاسفانه لایحه دوما شامل آلکسیا نمی شود، زیرا او از یک کشور دیگر و نه یک استان دیگر کانادا به انتاریو بازگشته است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان