اخباراخبار کانادا

خاطره تلخ حمله با اتومبیل در خیابان یانگ در ذهن شاهدان عینی

تورنتو- دیون فیتزجرالد 43 ساله، یکی از تورنتویی هایی بود که زندگی اش در بعد از ظهر 23 آوریل 2018 برای همیشه زیر و رو شد. او ساعت 1 و 27 دقیقه بعد از ظهر محل کارش در پناهگاه جوانان و نوجوانان به نام  Eva’s Satellite را ترک کرد و برای خرید ناهار در مسیر شمال به جنوب خیابان یانگ به راه افتاد. آن موقع بود که با جسد اولین قربانی که یک مرد مسن بود، روبرو شد. اندکی بعد پلیس در محل حاضر شد و شاهدان عینی از برخورد یک اتومبیل ون سفیدرنگ با این مرد و عابران دیگر خبر دادند. فیتزجرالد در ادامه مسیر با اجساد قربانیان و مجروحین روبرو شد. 10 نفر در این حمله کشته شده و 16 نفر به شدت مجروح شدند. آلک میناسیان 26 ساله، ساکن تورنتو به اتهام قتل محاکمه خواهد شد.

فیتزجرالد، نه تنها نتوانسته خاطره آن حادثه تلخ را از ذهن اش پاک کند، بلکه خود را به دلیل عکس العمل اش سرزنش می کند. او می گوید: سوالی که ذهن ام را مشغول کرده، اینکه چرا با دیدن اولین قربانی نزدش نماندم و به مسیرم ادامه دادم؟ سعی کرده ام احساسات و عواطف ام را با نقاشی کردن ابراز کنم، اما نتوانستم تابلو را تمام کنم.

تحقیقات علمی تاثیر وقایع اسف بار بر روح و روان شاهدان عینی را نشان می دهد. حک شدن خاطره آن در ذهن سبب می شود فرد به طور ناخودآگاه از حضور در برخی مکان ها و مراودات معمول با اعضای جامعه خودداری کند. فیتزجرالد یکی از این افراد است. او می گوید که از آن روز به بعد، به شدت نسبت به سر و صدا و شلوغی و افراد و اتفاقات پیرامون اش حساس شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *