اخباراخبار جهان

خارجی ها از خرید خانه در نیوزیلند منع شدند  

نیوزیلند- نیوزیلند با آغوش باز از توریست های خارجی استقبال می کند، اما نمی خواهد که آنها خود را بیش از حد در کشورشان راحت احساس کنند. دولت در تلاش برای کنترل افزایش بی رویه قیمت مسکن در نیوزیلند، اکثر خارجی ها را از خرید خانه در این کشور منع کرده است. البته معافیت هایی برای خارجی های دارای اجازه اقامت نیوزیلند و همچنین اتباع استرالیایی و سنگاپوری در نظر گرفته شده است. استرالیایی ها و سنگاپوری ها به لطف توافقنامه آزاد تجاری با نیوزیلند، مشمول ممنوعیت نمی شوند.

تا قبل از این بازار مسکن نیوزیلند به عنوان یکی از بازارهای ایده آل برای سرمایه گذاران خارجی به شمار می آمد، اما دولت، چهارشنبه گذشته لایحه ای را به تصویب رساند که تنها به اتباع نیوزیلندی اجازه خرید ملک و املاک را می دهد.

طی چند سال اخیر، خارجی های ثروتمند، بخصوص غول های Silicon Valley آمریکا به خرید زمین و ملک در مناطق روستایی زیبای نیوزیلند روی آورده اند. حتی گفته می شود که خریداران ثروتمند خارجی موفق شده اند، اکثر خانه های موجود در حومه شهر Aucland را از چنگ نیوزیلندی ها در بیاورند.

بر اساس آمار منتشر شده، حدود 3 درصد از خانه های نیوزیلند به خارجی ها فروخته می شوند. اما این میزان در منطقه زیبای Queenstown به 5 درصد و در Aucland مرکزی به 22 درصد می رسد.

نیوزیلند با مشکلات مشابه کانادا روبرو است. در کانادا نیز هجوم خریداران خارجی به عنوان عامل افزایش بی رویه قیمت مسکن در کلانشهرهای ونکوور و تورنتو اعلام شده است.

میانگین قیمت مسکن در Aucland نیوزیلند 835 هزار دلار و در سایر مناطق کشور 550 هزار دلار می باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

ایران جوان را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

  • 6
  • 0