فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

حکایت ماجرای هولناک تجاوز به مدونا در فیلم زندگینامه او 

 

 

ملکه بلامنازع موسیقی پاپ، فیلم زندگینامه اش را کارگردانی خواهد کرد. این فیلم به زندگی حرفه ای و خصوصی او طی چند دهه اخیر می پردازد. فیلمنامه آن توسط مدونا و دیابلو کودی (فیلمنامه نویس برنده اسکار برای فیلم Juno و چند فیلم دیگر) نوشته خواهد شد. مدونا همچنین تهیه کنندگی این اثر را به عهده خواهد داشت. 

این اولین تجربه فیلمسازی مدونا نیست. او در سال 2011 فیلم درام W.E. مربوط به رابطه عاشقانه ادوارد هشتم و والیس سیمسون و در سال 2008 فیلم Filth and Wisdom درباره سه همخانه ای فقیر در لندن را ساخته است. 

مدونا در گفتگو با خبرنگاران هدف خود از ساخت این فیلم را حکایت مسیری که به عنوان موزیسین، هنرمند و انسان طی کرده است، ذکر کرد. البته تمرکز اصلی فیلم بر حرفه خوانندگی و ترانه سرایی او خواهد بود. زیرا به قول مدونا این موسیقی است که او را در زندگی رهنمون شده و زنده نگه داشته است. 

ستاره عالم موسیقی نوید یک فیلم تاثیرگذار و صادقانه را به دوستدارانش داده است. این فیلم فراز و نشیب ها، اتفاقات خوب و بد زندگی این هنرمند و یاغی گری هایش در سنین نوجوانی را به تصویر خواهد کشید. مدونا همچنین ماجرای هولناک تجاوز که در بیست سالگی تجربه کرد را حکایت خواهد کرد. این اتفاق پس از نقل مکان او به نیویورک از میشیگان رخ داد. وی قبل از این در یکی از مصاحبه هایش با Harper’s Bazaar گفت که نیویورک چیزی نبود که انتظارش را داشت و آنطور که باید با او مهربان نبود. وی گفت که فردی با تهدید چاقو او را به بام یک ساختمان کشاند و مورد تجاوز قرار داد. 

 

 

او در فیلم زندگینامه اش از اندوه از دست دادن مادرش در 5 سالگی در اثر ابتلا به سرطان نیز سخن خواهد گفت. 

مدونا در طول زندگی حرفه ای اش جنجال ساز بوده است. برای مثال ویدیوی ترانه Like a Prayer (محصول 1989) او به دلیل به تصویر کشیدن قتل زنان توسط افراط گرایان سفیدپوست، صلیب های به آتش کشیده شده و صحنه های دیگر از سوی مذهبیون مورد انتقاد قرار گرفت و شرکت Pepsi نیز قراردادش با مدونا برای حضور او در آگهی های تبلیغاتی را لغو کرد. 

ترانه Justify My Love مدونا، بهانه دیگری برای انتقاد از او فراهم کرد. او در موزیک ویدیوی این ترانه (محصول 1990) فرد دوجنس گرا را به تصویر کشیده بود. پس از انتشار این موزیک ویدیو، MTV او را در لیست سیاه قرار داد. اما علیرغم همه این برخوردهای خصمانه این ترانه به مدت دو هفته صدرنشین همه بیلبوردهای موسیقی بود. 

زندگی خصوصی مدونا نیز مانند رولرکوستر بوده است. مردان زندگی مدونا عبارت بودند از: ژان-میشل باسکیت که در 27 سالگی در اثر اوردز هروئین درگذشت؛ مربی بدنسازی اش کارلوس لئون (پدر دختر مدونا، لوردس 23 ساله)؛ شان پن (بازیگر) اولین همسر مدونا؛ گای ریچی (کارگردان انگلیسی) دومین همسر مدونا که پس از طلاق بر سر سرپرستی پسرشان روکو (هم اکنون 20 ساله) با مدونا درگیر شد. 

مدونا همچنین با مردان مشهوری چون وارن بیتی، لنی کراویتز و توپاک (رپر فقید) رابطه عاشقانه داشت. 

او در طول زندگی حرفه ای اش بیش از 335 میلیون آلبوم فروخته و 13 بار در صدر چارت های موسیقی بریتانیا قرار گرفته است. ثروت او 439 میلیون پوند برآورد می شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست