اخباراخبار کانادا

حملات وحشیانه شبه نظامیان به زایشگاه و یک مراسم تدفین در افغانستان

افغانستان- ABC News: طی دو ماه پس از امضاء شدن قرارداد صلح بین آمریکا و طالبان برای پایان دادن به جنگ 18 ساله، درگیری های خشونت آمیز بین طالبان و نیروهای افغانستان افزایش یافته است. 

دولت آمریکا از اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان خواست که با طالبان مذاکره کند. اما دو حمله وحشیانه سه شنبه گذشته، روند مذاکرات را مختل خواهد کرد. 

در حمله سه شنبه، چندین مادر جوان، پرستاران و حداقل دو نوزاد جزو 24 قربانی حملات شبه نظامیان به زایشگاه دشت برچی در غرب کابل بودند. 16 نفر نیز مجروح شدند. این زایشگاه توسط سازمان پزشکان بدون مرز راه اندازی شده بود. 

در استان ننگرهار نیز بمبگذاری انتحاری در مراسم تدفین فرمانده پلیس به کشته شدن حداقل 24 نفر و مجروح شدن 68 نفر انجامید. 

طالبان مسوولیت این حملات را رد کرده و دولت افغانستان را به حمایت از داعش متهم کرده است. از سوی دیگر غنی اعلان جنگ نیروهای ارتش بر علیه طالبان را اعلام کرد. با توجه به وقایع چند روز اخیر، شانس نشستن طرفین درگیر پشت میز مذاکره به حداقل رسیده است. 

 

 

با اینکه هیچ کس تا تنظیم شدن این خبر مسوولیت حمله به بیمارستان را به عهده نگرفته بود، اما داعش-خراسان مسوولیت بمبگذاری در مراسم تدفین را پذیرفته است. 

حمدالله مهیب، مشاور امنیتی اشرف غنی که به عنوان سفیر افغانستان در آمریکا نیز خدمت کرده است با انتشار توییتی ادعا کرد: طالبان و حامیانش قصد صلح نداشتند… اگر طالبان و حامیانش نمی توانند خشونت ها را کنترل کنند، دلیلی برای ادامه مذاکرات صلح با طالبان وجود ندارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!