اخباراخبار کانادا

حمایت کانادا از کشاورزان معترض هندی و هشدار دولت هند  

 

دولت هند جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا را محکوم به تشویق رفتارهای افراط گرایانه کرد و هشدار داد صحبت های ترودو درباره اعتراضات کشاورزان ممکن است به رابطه دو کشور لطمه بزند.

به گزارش سی بی سی نیوز، در بیانیه ای که روز گذشته دفتر وزارت امور خارجه هند منتشر کرد، دولت این کشور اعلام کرد کمیسر عالی کانادا احضار، و به او ابلاغ شده است اظهارات جاستین ترودو، برخی وزرای کابینه، و همچنین بعضی نمایندگان پارلمان کانادا درباره برخورد دولت هند با کشاورزان معترض مصداق دخالت در امور داخلی هند محسوب می شود و ادامه چنین اقداماتی می تواند ضربه جدی به روابط دو کشور بزند.

در این بیانیه آمده است: این اظهارات موجب تجمع افراط گرایان مقابل کمیسریای عالی و کنسولگری هند در کانادا شده که می تواند منجر به بروز مشکلات امنیتی شود. ما از دولت کانادا انتظار داریم با خودداری از اظهاراتی که به رفتارهای افراط گرایانه مشروعیت می بخشد، سلامت کامل دیپلمات ها و رهبران سیاسی هند را در کانادا تامین کند.

اخیرا کشاورزان هندی علیه قوانین جدیدی که نخست وزیر نارندرا مودی اعمال کرده دست به اعتراض زده اند. این قوانین به کشاورزان اجازه می دهد محصولشان را شخصا قیمت گذاری کرده و به کمپانی های خصوصی عرضه کنند. تا کنون، کشاورزان هندی محصول خود را با قیمت تضمین شده به دولت می فروختند.

سی بی سی نیوز گزارش می دهد کشاورزان هند، نگران از فراهم شدن شرایط استثمار توسط شرکت های بزرگ و صدمه مالی جدی، به ویژه در دوران پاندمی، دست به تجمعات اعتراض آمیز زدند که دولت با ماشین های آبپاش، گاز اشک آور، و باتوم سعی در سرکوب اعتراضات داشت. تعدادی از کشاورزان کانادایی نیز در حمایت از کشاورزان هندی راهپیمایی کرده و کمپین هایی را در شبکه های اجتماعی راه اندازی کردند. 

 

 

چند روز قبل، ترودو برخورد دولت هند با معترضان را نگران کننده توصیف کرد و گفت: ما به گفتگو ایمان داریم و به همین دلیل نگرانی خود را به اطلاع مقامات هند رسانده ایم.

ترودو روز جمعه در پاسخ به این سوال که آیا نگران نیست اظهارات او رابطه دو کشور را مخدوش کند، گفت: کانادا پیوسته از حق اعتراض مسالمت آمیز در هر جای جهان، دفاع خواهد کرد و ما از کاهش خشونت و حرکت به سمت گفتگو استقبال می کنیم

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

 1. حمله تند سفیر روسیه به تل‌آویو: مشکل خاورمیانه، نه ایران، بلکه اسرائیل است
  https://news.gooya.com/2020/12/post-46258.php
  این سندی که ثابت میکند :
  ۱) این رژیم را روسیه و مارکسیست های روسی و اسلامی ساختند پس از کودتا علیه نیروهای ملی ، لیبرال ، شریعتمداری ، و مجاهدین
  ۲) اپوزیسیون مارکسیست روسی مستقر در رسانه های فارسی در غرب که این اخبار را سانسور و ماله کشی میکنند و به جای ان دروغ روسی ـ توده ای ـ فدایی بر اساس یک توهم روسی گوادلوپیستی را به زور می خواهند به مردم ایران که شاه امریکایی می خواهند و سلطنت طلبان بچپانند که کارتر و دستن و … شاه را بردند ، ماموران امنیتی ملاهای روسی هستند
  بقراط ، تابان ، فتاه پور ، نیکفر ، میلانی ، رهبر ، برزگر ، ثابت ، همن ، پوریا ، سلطان پور ، امیر طاهری ، سرکوهی ، نوری زاده ، چالنگی ، بهبهانی ، محمدی ، رقیه ، شهلا ، سازمانهای تروریستی استالینیستی کرد ، …. ماموران واواک و مزدوران توده ای روسی هستند از حسین شریعتمداری و سپاه پاسداران و عبدالله شهبازی دستور می گیرند ، انها هم از زر افشان و عمویی و … و انها هم ا زدفتر دوگین ـ پوتین .
  به آتش کشیدن دفاتر احزاب کُرد در سلمیانیه عراق در اعتراضات به عدم پرداخت حقوق کارکنان دولتی
  https://www.peykeiran.com/Content.aspx?ID=219464
  این سند که ماله کشی می شود و سانسور مثبت به نفع عمال ملاهای روسی ، متحدین ملاها و پوتین و اسد ، تروریست هایی که برنامه ایجاد بحران و تقسیم خاور میانه به کشورهای ضعیف ، ناتوان ، در گیر توهمات نژادی ، مذهبی ، مارکسیستی ، قومی ، زبانی به رهبری مشتی عناصر فاسد نادان به عنوان عامل روسیه (ولو برای پول خودشان را دوست امریکا و غرب جا بزنند ) در راس مانیفست های پنهانی انها است . سؤال این است : ایا فارس ها کردها را عقب مانده و ناتوان نگاه داشته اند ؟ ترک ها ؟ یا عربها ؟ جواب منفی است . کردها پس از این همه سال خود مختاری و حمایت امریکا و اروپا و اسرائیل ، چرا توسط رهبران احزاب روسی مارکسیستی خودشان استثمار و عقب مانده نگاه داشته شده اند . زمان شاه شهید هم که همه کشور اباد بود ، کردستان نه دانشگاه داشت و نه علم و نه تکنولوژی ، نه مدرنیته و حقوق زنان !
  اکبر اعتماد به روزنامه فرانسوی «لو پوان»: پدر قدرت هسته‌ای ایران من هستم!
  https://kayhan.london/fa/1399/09/16
  اکبر اعتماد توده ای نفوذی در رژیم شاه بود ، مثل زاهدی ، باهری ، نیک خواه ، جعفریان ، همایون ، قطبی ، انصاری ، فردوست ، قره باغی ، علم ، انصاری ، قوام ، …. کار اینها خارج کردن رژیم شاه از ریل بود ، ریل دروازه تمدن بزرگ ( کره جنوبی ، اسرائیل ، تایوان ، ….) . همینها بعدها خمینی ارتجاعی را در بسیج کردن توده های بی سواد با تکیه به مذهب انها ، بهترین متحد یافتند . رنگ انها شدند ، به اسلام روسی که خودشان اصول انرا در سه محور ( امریکا ستیزی ، دشمنی بی دلیل با اسرائیل ، تروریسم و موشک و بمب اتم ) تعریف کردند و گل سرخی و طبری و … انرا در مغز جوانان اسلام گرا و مزدوران جاسوس روسیه ( رفسنجانی ، خوئینی ها ، حسین شریعتمداری ، شریعتی ، تقی شهرام ، فرقان ، مؤتلفه ، محتشمی پور ، موسوی ، …) چپاندند . با شبیه سازی ( ماتریالیسم یعنی مونیستی ، یگانه ، واحد ، توحیدی !) .
  حاصل هم خوابگی ارتجاع سرخ و ارتجاع سیاه روسی شده ، نظام بعثی فقاهتی ملاهای روسی شد ، در خدمت روسیه و ونزوئلا و اسد و مورالس و کیم و کاسترو و غزه و لبنان و قذافی و کیم و لوکاشنکو و ارتگا و چاوز و لولا و دیلما و فردیناندز .
  این سند ثابت میکند که مزدوران توده ای ، جاسوسان روس هم در رژیم شاه ، هم در رژیم شیخ این تخم لق بمب اتم و امریکا ستیزی و دشمنی با اسرائیل را شکستند . چرا ؟ چون کشوری که دنبال بمب اتم رفت ، همه هست و نیستش را بالای ان می گذارد ، چه به او اجازه بدهند که بمب اتم داشته باشد (پاکستان) ، چه ندهند ( قذا فی ، صدام ، ملاهای روسی ) ، از داشتن ان نه امنیت به دست می اورد ، نه پیشرفت ، نه شغل و مدرنیته ، نه توسعه . هیچ مثل کره شمالی متوهم تر می شود و دیکتاتورتر و فاسد تر.
  امروز همان مارکسیست های روسی می خواهند با سلطنت طلبان انهم نوع رضا خانی قزاق ان بخوابند تا یک داوود و سپس تره کی بزایند . اینها با شاهزاده لیبرال و شاه شهید هم دشمن هستند . حد اکثر او را اقای پهلوی می نامند و می گویند یک حرفهای خوبی زده ! اما نقش شاهنشاهی و نظام امریکایی پهلوی برای او قائل نیستند . به همین دلیل دارند تاریخ سیاه کل ، دزدیدن شهبانو و ولیعهد ، ترور شاه ، اشغال آذربایجان ، سرکوب ظفار ، دوستی و اتحاد با اسرائیل و انور سادات را دوباره نویسی میکنند ، با افزودن شبیه همان دروغهای مذهبی مونیستی ، اینبار سلطنت مارکسیستی ، امریکا ستیز ، دشمن غرب و دموکراسی و توسعه مدرنیته دارند از ماشین تبلیغاتی پوتین ـ اورو اسیا ـ دوگین در می اورند . پر از توهمات و ستیزه جویی با امریکای دموکرات و جمهوری خواه ، دشمنی با بایدن و اوباما و کلینتون و پس از ان با بوش و ترامپ و …

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست