اخباراخبار کانادا

حمایت کانادایی ها از بسته ماندن مرز امریکا: سلامتی به قیمت از دست رفتن دلارهای توریست های آمریکایی

 

 

به گزارش سی بی سی نیوز، با وجود کاهش آمار ابتلا به کووید-19 در آمریکا، کانادایی ها همچنان خواهان بسته ماندن مرز کانادا با این کشور هستند. یک نظر سنجی جدید نشان داد از 1000 کانادایی شرکت کننده، 90 درصد با ادامه ممنوعیت سفرهای غیر ضروری بین دو کشور موافق هستند. در حالی که با از دست دادن توریست های آمریکایی، اقتصاد بسیاری از شهرهای مرزی کانادا تحت تاثیر قرار گرفته است، مقامات شهرداری این شهرها نیز حمایت خود را از بسته ماندن مرز با کشوری که بیشترین آمار ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا را به خود اختصاص داده است، اعلام کردند.

جیم دیوداتی، شهردار Niagara Falls گفت: این تحمل یک سختی موقت برای دستاوردی بلند مدت است. هرچند، به گفته او، پیش از پاندمی توریست های آمریکایی سالانه یک میلیارد دلار به اقتصاد این شهر و شهرهای اطراف تزریق می کردند اما دیوداتی به همراه شهرداران بیش از ده شهر مرزی دیگر کانادا در یک جلسه ویدئو کنفرانس با دولت فدرال از بسته ماندن مرزها اعلام حمایت کردند. دیوداتی گفت: تا زمانی که اوضاع در دو سوی مرز کاملا تحت کنترل در نیامده، هیچ عجله ای برای باز شدن مرزها نداریم.

مایک برادلی، شهردار سارینا در انتاریو، که سالانه پذیرای هزاران توریست از ایالت میشیگان آمریکا است، نیز گفت: با وجود از دست رفتن میلیون ها دلار از صنعت توریسم، حفظ سلامت شهروندان اولویت اول ما است. فدا کردن همه اقداماتی که در سطح استان و شهر برای کنترل ویروس انجام شده برای دستیابی به دلار بیشتر بی معناست.

مقامات محلی پیش بینی می کنند دولت بسته بودن مرزها را تا حداقل 30 روز دیگر تمدید کند.

 

 

مردم کانادا در ماه جولای و اوج گرفتن آمار ابتلا در آمریکا از بسته بودن مرزها حمایت کردند و در حال حاضر نیز، با وجود کاهش چشمگیر این آمار در آمریکا، هنوز از موضع خود کوتاه نیامده اند.

به گزارش مرکز کنترل بیماری های آمریکا، در حالی که در اواخر جولای روزانه 70 هزار مورد ابتلای جدید در این کشور شناسایی می شد، در اواسط آگوست این تعداد به کمتر از 50 هزار نفر در روز رسید. دونالد ترامپ نیز معتقد است آمار به سرعت رو به کاهش است و آمریکا در مقابله با ویروس فوق العاده عمل کرده است. با این حال کانادایی ها همچنان تمایلی به نزدیک شدن آمریکایی ها ندارند.

استیون هافمن کارشناس بهداشت جهانی معتقد است اکراه کانادایی ها از ارتباط با آمریکا در حال حاضر، به دلیل نگرانی آنها از مداخله سیاست در نحوه کنترل این بحران سلامت است. هافمن می گوید: واقعا این سوال برای مردم پیش آمده که واکنش دولت ترامپ به پاندمی برای اثربخشی بر سلامت طراحی شده یا اثرگذاری بر نتایج انتخابات پیش رو. 

دیوداتی نیز پیش بینی می کند دولت کانادا تا پایان انتخابات آمریکا و تاثیر انگیزه های سیاسی در مدیریت بحران پاندمی به باز کردن مرزها فکر نکند.

او گفت: بهتر است اجازه بدهیم آمریکایی ها ابتدا فصل احمقانه انتخابات را پشت سر بگذارند تا بعد بتوانیم مذاکره معنادار تری درباره بازگشایی مرزها با آنها داشته باشیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست