صفحه اصلی / فرهنگ و هنر / حمایت نیکول کیدمن، ستاره پر مشغله هالیوود از کارگردانان زن

حمایت نیکول کیدمن، ستاره پر مشغله هالیوود از کارگردانان زن

Razi-Clinic

این روزها نیکول کیدمن بیشتر از هر زمان درگیر کار است. او در کنار مشغله کاری و زندگی خصوصی، بخشی از وقت و توانش را به ایجاد تغییر مثبت در هالیوود اختصاص داده است.

بازیگر متولد هاوایی، شهروند استرالیا، مدتی قبل میهمان جشنواره بین المللی فیلم تورنتو بود. او برای معرفی فیلم جدیدش به نام The Killing of a Sacred Deer (به کارگردانی یورگوس لانتیموس) به تورنتو آمده بود. در حالی که در جشنواره کن یک فیلم دیگر یعنی The Beguiled (به کارگردانی سوفیا کوپولا) را نیز معرفی می کرد.

فیلم درام ترسناکی که کیدمن را به تورنتو آورد، از جمعه گذشته در سینماها به روی پرده رفته است. نقش مقابل کیدمن در این فیلم را کالین فارل بازی می کند. یعنی همان بازیگری که در The Beguiled در کنار وی ظاهر شد. آنها در فیلم The Killing of a Sacred Deer نقش زوجی را بازی می کنند که خانواده شان نفرین شده است.

کیدمن در کنار مشغله کاری فراوان، از فعالان حقوق بازیگران و کارگردانان زن می باشد و تلاش هایش را بر روی ایجاد فرصت های بیشتر برای کارگردانان زن سینما متمرکز کرده است. وی معتقد است که به عنوان یک بازیگر زن بایستی از کارگردانان همجنس خود حمایت کند.

او که در طول دوران 35 ساله کار در عرصه بازیگری، با کارگردان های مختلف و در فیلم هایی از ژانرهای متنوع ظاهر شده است، در پاسخ به این سوال که دوست دارد با چه کارگردانی کار کند، گفت: همیشه گفته ام که مارتین اسکورسیسی باید فیلمی درباره یک زن بسازد. بدم نمی آید اگر آن زن باشم. کارگردان های زیادی هستند که مایل به کار با آنها هستم. همچنین دوست دارم از کارگردان های گمنام حمایت کنم. کمک به آنها جهت ابراز وجود، هیجان انگیز است. خودم را متعهد به کار با کارگردانان زن می دانم. این کار را سال آینده انجام خواهم داد.

کیدمن در مورد تفاوت احتمالی بین شیوه فیلمسازی کارگردانان زن و مرد، گفت که تفاوت چندانی بین آنها وجود ندارد. یک کارگردان یا بااستعداد است و یا نیست. معتقدم زنان هم باید فرصت کار داشته باشند. زیرا ایده های عالی دارند و می توانند بر چالش ها و مشکلات کار غلبه کنند. نمی دانم چرا این فرصت کمتر به زنان داده می شود. من دختر 9 ساله ای دارم که می خواهد کارگردان بشود.

کیدمن در خاتمه افزود: اینکه فقط 4 درصد از 100 فیلم پرفروش سال گذشته توسط زنان کارگردانی شدند، مسخره است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *