مقالاتمقالات اقتصادی

حمایت رستوران دارها از تعطیلی مجدد کسب و کارشان

 

به گزارش بلاگتو، تورنتو به فاز 2 بازگشایی بازگشت، و این یعنی باید برای حداقل 28 روز آینده با غذا خوردن داخل رستوران ها خداحافظی کنیم.

اما رستوران ها با انتشار عکس های فضای باز خود با میزهایی که با فاصله از هم چیده شده و بعضا از نظر گرمایش نیز آماده پذیرایی در فضای تابستانه در فصل پاییز و زمستان است، سعی دارند به نگرانی علاقه مندان و مشتریان خود پاسخ بدهند.

برای بسیاری از رستوران دار ها هم سرویس های توزیع UberEats،  Ambassador و Doordash یک بار دیگر به تنها امید بقا در دوران پاندمی تبدیل می شود.

اما درست مانند دور قبل تعطیلی ها، رستوران هایی که دارای فضای باز نیستند باید به طور کل تعطیل کنند. تعدادی از این رستوران ها اعلام کردند جمعه شب آخرین سرویس دهی آنها بوده و از ساعت 12 شب به بعد، این رستوران ها به فاز 2 بازگشایی بر می گردند.

بعضی رستوران دارها نیز گفتند با وجود سرمایه زیادی که برای بازگشایی هزینه کرده بودند، از تصمیم دولت مبنی بر تعطیلی مجدد فضای داخلی رستوران ها حمایت می کنند. رستوران ها در این مدت با نصب محافظ، خریداری تجهیزات محافظت شخصی  برای کارکنان، و نصب دستگاه های پیشرفته تهویه هوا خود را برای خدمت رسانی در دوران پاندمی آماده کرده بودند.

 

 

حتی بعضی از رستوران ها برای کاهش ارتباط بین مشتریان با کارکنان از سیستم ویدیو چت استفاده می کردند.

با این وجود یک رستوران دار در توییتر خود نوشت: با گسترش شیوع ویروس واضح است که نیاز به اقدامات جدی تری وجود دارد. در استان ما تست و ردیابی از حد گذشته است. ما نمی خواهیم دوباره بیمارستان ها مملو از بیمار شود.

رستوران دار دیگری هم نوشت: هرچند این اخباری نیست که دوست داشتیم بشنویم اما می دانیم این اقدامات برای سلامت خود ما و جامعه ما لازم است. پس همه مراقب سلامت خود و اطرافیان تان باشید.

به هر ترتیب، بازگشت به فاز 2 بازگشایی واقعیت تلخی است که رستوران ها، با توجه به ضرر و زیان مالی سنگینی که متحمل می شوند، باید بپذیرند اما در شرایط فعلی چاره دیگری باقی نمانده است.

داگ فورد، نخست وزیر انتاریو، تصدیق کرد کسب و کارهای کوچک قطعا از تعطیلی های مجدد آسیب خواهند دید. او در همین راستا 300 میلیون دلار برای حمایت از این کسب و کارها اختصاص داد و اعلام کرد فعلا قبض های برق، گاز و همچنین مالیات بر ملک دریافت نخواهد شد.

بعضی رستوران ها، از جمله Greenwood Smokehouse اعلام کردند با توجه به افزایش آمار ابتلا، پیش از دستور دولت، خود در آستانه تعطیل کردن فضای داخلی و حتی فضای باز رستوران شان بودند، زیرا تجهیز فضای باز به هیتر بسیار هزینه بر است و با توجه به شرایط فعلی و امکان عدم بازگشت سرمایه، توجیه اقتصادی ندارد. داستین ساموئلز، صاحب این رستوران گفت: همه چیز در حال تغییر است و هزینه کردن در این شرایط، با اتفاقاتی که هر روز شاهد آن هستیم، ریسک بزرگی است. با توجه به افزایش آمار مبتلایان، ما فکر کردیم اکتفا به بخش بیرون بر رستوران برای همه مطمئن تر خواهد بود.

صاحب رستوران Hogtown Vegan نیز در اینستاگرام خود نوشت: قصد داشتیم امروز تعطیلی فضای داخلی رستوران خود را اعلام کنیم که دولت با ابلاغ رسمی دستور تعطیلی رستوران ها کار ما را راحت کرد. در ادامه این پست اینستاگرامی آمده است: به عنوان یک کسب و کار کوچک، باید گفت از دست دادن تنها منبع درآمد بسیار ناراحت کننده است اما بالا رفتن آمار ابتلا هم ما را نگران و دچار عذاب وجدان کرده بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
نیازمندیهای ایران جوان 

Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست