مقالاتمقالات اجتماعی

حل معمای تجاوز و قتل نوجوان 18 ساله پس از 35 سال!

تریسی هامربرگ 18 ساله، 35 سال قبل در یکی از شهرهای میلواکی بطرز وحشیانه مورد تجاوز قرار گرفت و به قتل رسید.

پلیس و دادستانی میلواکی سه شنبه گذشته خبر حل معمای 35 ساله را اعلام کردند. آنها با استفاده از داده های موجود در بانک اطلاعاتی تبارشناسی یا genealogy، مرد متجاوز و قاتل را شناسایی کردند. 

جیمز جانسون، فرمانده اداره پلیس Ozaukee County طی کنفرانس خبری، حل معمای قتل سال 1984 در Grafton را اعلام کرد. جانسون از مردی به نام فیلیپ کراس که در آگوست 2012 در اثر افراط در مصرف مواد مخدر فوت کرد به عنوان مجرم سخن گفت. کراس در زمان وقوع جرم 21 ساله بود. 

جسد نیمه برهنه هامربرگ، حوالی ساعت 5 و 45 دقیقه بامداد 15 دسامبر 1984 پیدا شد. اوایل همان شب، هامربرگ که به عنوان بیبی سیتر کار می کرد، پس از ترک محل کار به خوار و بار فروشی رفت و سپس به دوستانش ملحق شد. تریسی از آنجا همراه دوستانش به میهمانی رفت. میهمانی با نوشیدن مشروب و مصرف ماری جوانا برگزار شد. او حوالی ساعت 12 و 30 دقیقه پس از نیمه شب،  به تنهایی و پیاده محل را ترک کرد تا به خانه اش در فاصله 3.7 مایلی بازگردد. 

 

 

کالبدشکافی بر روی جنازه تریسی نشان داد که او مورد تجاوز قرار گرفته و خفه شده بود. همچنین چندین ضربه مهلک با شیء فلزی سنگین به سمت راست سرش وارد شده بود. پلیس در آن زمان با استفاده از اسپرم مرد متجاوز که در داخل بدن هامربرگ باقی مانده بود و همچنین DNA به دست آمده از زیر ناخن های تریسی، پروفایل قاتل را تهیه کرد اما نتوانست هویت او را تشخیص بدهد. 

حال، 35 سال بعد، اداره پلیس Ozaukee County با همکاری واحد تحقیقات جنایی دادستانی ویسکانسین و متخصصین رفتارشناسی در پلیس فدرال (FBI) ، هویت دقیق قاتل را شناسایی کرده اند. 

اوایل سال جاری، ماموران تحقیق بر روی داده های موجود نزد بانک اطلاعاتی genealogy (تبارشناسی) متمرکز شدند. آنان پروفایل تهیه شده از فرد مظنون به قتل را وارد بانک اطلاعاتی کرده و با داده های موجود در آن مطابقت دادند، تا به این وسیله بستگان یا اعضای خانواده مظنون را شناسایی کنند. ماموران سپس بر روی بستگان مرد که در سال 1984 بین 16 تا 60 سال سن داشتند متمرکز شدند و با استفاده از روش های تحقیق سنتی یک به یک مظنونین احتمالی را بررسی و حذف کردند تا به فیلیپ کراس رسیدند. 

در ادامه تحقیقات پلیس درباره فیلیپ کراس، بسیاری از اطرافیان او را مردی معتاد به الکل و مواد مخدر و بسیار خشن توصیف کردند. کراس بارها با پلیس درگیر شده بود. او تا قبل از سال 1978 به دبیرستان Port Washington  می رفت، اما پس از اینکه مدرسه را تهدید به بمب گذاری کرد، اخراج و به دبیرستان Ethan Allen منتقل شد. کراس در دوران دبیرستان به جرم سرقت اتومبیل بازداشت شده و مدتی را در زندان بسر برد. او در سال 1981، یک سال پس از آزادی از زندان به جرم خرید و فروش مواد مخدر بازداشت شد. فیلیپ کراس در سال 1983 به جرم جعل سند به بیش از یک سال حبس در زندان ایالتی محکوم شد. 5 ماه پس از آزادی از زندان در شرکت Rexnord Plastics مشغول کار شد ولی به دلیل سوء رفتار با همکاران و فحاشی در محل کار اخراج گردید. او در سال 1991، با اتهام اقدام به خفه کردن یک زن با کمربند روبرو شد. 

پلیس در فاصله 1992 تا 2004، حداقل 15 بار به خانه کراس در Sheboygan  مراجعه کرد تا درباره اتهامات مختلف، از آزار و خشونت خانگی گرفته تا خرید و فروش مواد مخدر تحقیق کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان