علم و دانش

حل معضل بی خانمانی در کالیفرنیا با زندانی کردن افراد بی خانمان

در اینکه کالیفرنیا و بخصوص لس آنجلس با معضل بی خانمانی روبرو می باشد تردید وجود ندارد. این مشکل، سلامت عمومی جامعه را نیز تهدید می کند، زیرا بسیاری از افراد بی خانان از اعتیاد و اختلالات روحی و روانی رنج می برند و خیابان ها و پیاده روهای شهر را به عنوان توالت عمومی مورد استفاده قرار می دهند. جالب اینکه تنها راه حلی که مسوولین شهری به آن رسیده اند، زندانی کردن بی خانمانان می باشد. 

به گزارش LA Times این استراتژی مغایر اصلاحاتی است که طی ده سال گذشته در سیستم قضایی کالیفرنیا اعمال شده است. یعنی به حداقل رساندن موارد بازداشتی ها بابت ارتکاب جرائم جزئی. از نظر کارشناسان این استراتژی به حل ریشه ای معضل بی خانمانی کمک نخواهد کرد. 

واقعیت این است که ساکنان لس آنجلس و سان فرانسیسکو از دیدن افراد بی خانمان خسته و عاصی شده اند و مسوولین شهری را برای اقدام قاطع در برابر آنها تحت فشار قرار داده اند. ایده استفاده از سیستم قضایی در حل مشکل بی خانمانی مدتی است که در کالیفرنیا مطرح شده است. جولای سال جاری، مقامات اورنج کانتی اعلام کردند که افراد بی خانمان را از برخی مناطق شهر، از جمله فرودگاه جان وین، بازداشت و جمع آوری خواهند کرد. 

در برخی از مناطق، پلیس می تواند بلافاصله فرد بی خانمان را بازداشت کند. در حالی که در مناطق دیگر ابتدا بایستی گزینه مراجعه به اقامتگاه موقت را به فرد پیشنهاد کند و تنها در صورت امتناع فرد از مراجعه به این مکان ها، وی را بازداشت کند.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!