اخباراخبار کانادا

حق طلبی برای زنان قربانی خشونت خانگی، علیرغم معلولیت در اثر آزار

رجاینا/ساسکاچوان– کری بنو (خبرنگار Regina Leader-Post) تا مدت ها تصور می کرد که بدترین اتفاقی که در زندگی برایش افتاده، از دست دادن یکی از پاهایش می باشد. در حالی که این اتفاق نه تنها او را از پای نینداخت، بلکه به یکی از سرسخت ترین حامیان قربانیان خشونت خانگی تبدیل کرد. او هم اکنون تجربه وحشتناک اش به عنوان قربانی خشونت خانگی را برای کمک به زنان دیگر به اشتراک می گذارد. کری می گوید: خشونت خانگی آنچنان در استان رواج دارد که مطمئن هستم تک تک ساکنان آن حداقل یک نفر را می شناسند که آن را تجربه کرده است. متاسفانه این معضلی است که کسی مایل به صحبت درباره اش نیست. همه فکر می کنند تنها یک هیولا می تواند انسان دیگری را آزار بدهد. در حالی که آزارگر می تواند یک دوست، یک برادر، یک عمو یا صمیمی ترین دوست باشد.


4 سال قبل، پس از اینکه شریک زندگی اش او را مورد ضرب و شتم شدید قرار داد، از ناحیه پا به شدت مصدوم شد. شکستگی پای او به حدی شدید بود که هرگز به طور کامل التیام نیافت و پزشکان هشدار دادند که شاید مجبور به قطع عضو بشوند. بنو تا قبل از آن در مقابل دیدگان همکاران و آشنایان خود را زنی شاد و علاقمند به مد نشان می داد، در حالی که از درون و در زندگی خصوصی رنج و عذاب زیادی را تحمل می کرد.

عمل جراحی قطع عضو در سال 2018 انجام شد؛ سالی بسیار بد برای زن و مادری که به یک خانه امن پناه برده و درآمدی نداشت. او طی چند ماه گذشته و پس از عمل جراحی نحوه راه رفتن با پای مصنوعی را یاد گرفته است. معلولیت باعث شد بنو به صدای اعتراض زنانی تبدیل شود که از ترس یا شرم فریادشان در گلو خفه می شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!