فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

حقیقت تازه کشف شده درباره زندگی و مرگ بریتانی مورفی

پس از مرگ بریتانی مورفی، واقعیت های زیادی درباره زندگی و مرگ او افشا شد.

بریتانی مورفی، خواننده و بازیگر درگذشته آمریکایی، در سال 1991 کارش را شروع کرد و تا آخرین روز عمر به کار ادامه داد. او با نقش تای فراسیه در فیلم کمدی بی سرنخ در سال 1995 شهرت پیدا کرد، و در سال 2002 با بازی در کنار امینم در یک درام موزیکال به شهرت بیشتر دست یافت. مورفی در مجموع در بیش از 38 فیلم سینمایی و 24 فیلم و سریال تلویزیونی حضور پیدا کرد.

اما هنرپیشه جوان و پرکار در سال 2009 در 32 سالگی بر اثر ذات الریه درگذشت. هرچند پس از مرگش، اطلاعات زیادی درباره زندگی و مرگ او افشا شد، اما با گذشت 12 سال از درگذشت او، هنوز چیزهای زیادی وجود دارد که درباره او نمی دانیم. اما مستند جدید چه اتفاقی افتاد، مدعی است اطلاعات تازه ای درباره این موضوع در بر دارد و شامل مصاحبه هایی با دوستان و خانواده اوست.

پس از مرگ مورفی، دو فیلم که او در آنها نقش آفرینی کرده بود به نمایش درآمدند: رهاشده در سال 2010، و اندکی شرارت در سال 2014.

تریستا جوردن، میکاپ آرتیستی که در آخرین فیلم مورفی، اندکی شرارت، با او کار کرده بود در این مستند می گوید: مورفی روزهای آخر بی اندازه غمگین بود، چشمهایی بی حالت داشت و درد می کشید. او نمی توانست راست بایستد و آدم قبل نبود.

آنجلو برتولوتی، پدر مورفی، که در سال 2019 درگذشت، تا آخرین روزهای زندگی از تلاش برای کشف علت مرگ دخترش دست برنداشته بود. او مدت ها سعی کرده بود حقیقت پشت این مرگ را کشف کند، چون عاشق دخترش بود و همیشه می گفت ای کاش خودش به جای بریتانی مرده بود. او ظاهرا در این راه همه پولش را هم خرج کرده اما به نتیجه نرسیده بود.

دکتر ریچارد شفرد در گزارشش می نویسد بریتانی، که در اثر ذات الریه و کم خونی درگذشته، می توانست نجات یابد. او ادامه می دهد: مورفی تحت تاثیر مواد مخدر نبوده اما در خونش اثر قرص ضدافسردگی و مسکن وجود دارد. به گفته شفرد، اگر بریتانی 24 ساعت زودتر به بیمارستان می رسید می شد او را از مرگ نجات داد.

همسر بریتانی مورفی، سایمون مونجاک، پنج ماه پس از او در همان مکان و با همان شرایط درگذشت. او فیلمنامه نویس بود و در سال 2006 از همسر سابقش طلاق گرفته و یک سال بعد با مورفی ازدواج کرده بود.

تونی برتولوتی، برادرخوانده مورفی، معتقد است خواهرش کشته شده و به مرگ طبیعی نمرده است. او سال ها برای پیدا کردن علت مرگ مورفی به پدرش کمک کرد. تونی می گوید مورفی به دلایل مالی کشته شده، چون همسرش غرق در بدهی بود. او هم مثل پدرش معتقد است مورفی را مسموم کرده بودند. آنها حتی درخواست بررسی جسد او را داده بود اما اختیارات لازم برای کسب این اجازه را نداشتند.


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست