اخباراخبار کانادا

حضور بی سابقه زنان در لیست نامزدهای انتخاباتی 

کانادا- کلیه احزاب عمده کانادا، لیست نهایی نامزدهای خود برای انتخابات 20 سپتامبر را به نهاد انتخاباتی معرفی کرده اند. در انتخابات امسال، هر یک از احزاب عمده با حدود 338 نامزد، رقابت خواهند کرد. 

لیست نهایی شامل نامزدهایی از اقشار مختلف، از کادر درمانی گرفته تا آموزگار و رهبران جوامع بومی، حامیان دگرباشان جنسی، کارآفرینان، دانشمندان، ورزشکاران المپیک و پارالمپیک و همچنین سیاستمداران با سابقه تشکیل شده است. 

محافظه کاران 338 نامزد را معرفی کردند، اما در آخرین لحظه یکی از نامزدها را از لیست حذف نمودند. توری مایرز، نامزد محافظه کار از حوزه انتخابی دارتموت-کول (نووا اسکوشیا)، پس از روبرو شدن با اتهام سوءاستفاده جنسی، از نامزدی در انتخابات کناره گیری کرد. حزب محافظه کار در عین حذف نام مایرز از لیست نامزدها فرد دیگری را به عنوان جایگزین معرفی نکرده است. 

حزب مردم کانادا (PPC) با رهبری ماکسیم برنیه، با 330 نامزد در انتخابات امسال شرکت می کند؛ 

و اما نکته بسیار جالب در مورد لیست نامزدها، حضور چشمگیر زنان است. در کل، 44 درصد از نامزدها، زن می باشند؛ این درصد در انتخابات 2019، حدود 42 درصد بود؛ 

43 درصد از نامزدهای حزب لیبرال زن یا gender-diverse (جنسیت متنوع) می باشند؛ این درصد در انتخابات سال 2019 و 2015 به ترتیب 39 و 31 درصد بود. 

33 درصد از نامزدهای حزب محافظه کار زن یا gender-diverse می باشند. این درصد در انتخابات سال 2019 و 2015 به ترتیب 32 و 20 درصد بود؛ 

اما بر اساس آمار منتشر شده تا ظهر 31 آگوست، بیشترین تعداد نامزدهای زن را حزب بلوک کبکوا معرفی کرده است. این حزب که تنها در کبک رقابت می کند، 78 نامزد نهایی را معرفی کرده ، که 47 درصد از آنها زن یا gender-diverse می باشند.  


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست