فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

حضور آل پاچینو، در نقش شاه لیر شکسپیر

آل پاچینو بازیگر سرشناس هالیوودی، قرار است در نقش کاراکتر <شاه لیر> در اقتباسی بزرگ و پرخرج از نمایشنامه‌ ویلیام شکسپیر به همین نام، بازی کند. این بازیگر 78 ساله، که با بازی در نقش تبهکاران پرنفوذ، در سه‌گانه‌ Godfather و همچنین فیلم Scarface مشهور شد، در این فیلم تلاش می‌کند یکی از شناخته‌شده‌ترین کاراکترهای این نمایشنامه‌نویس بریتانیایی را، به تصویر بکشد.

روزنامه‌ Guardian گزارش داده که مایکل رَدفورد، که یک نامزدی جوایز اسکار را در کارنامه‌ هنری‌اش دارد، قرار است کارگردانی این اثر را بر عهده داشته باشد و فیلمبرداری، سال آینده آغاز خواهد شد.

پاچینو و رَدفورد پیشتر نیز، در به تصویر کشیدن آثار شکسپیر با هم همکاری کرده بودند. این کارگردان، در سال 2004، نمایشنامه‌ The Merchant of Venice را به فیلم درآورد که در آن، پاچینو نقش کاراکتر شایلوک را بازی می‌کرد.

ردفورد در گقتگویی با مجله‌ Observer درباره این فیلم تازه، گفت: <نمایشنامه‌ King Lear یکی از آثاری است، که همه‌ فیلمسازان به دنبالش هستند و آل پاچینو نیز، برای مدت درازی خواستار بازی در این نقش بود. بین کاراکتر شایلوک، که تنها در پنج صحنه‌ فیلم حضور داشت، و کاراکتر لیر که در همه‌ صحنه‌ها حضور دارد، تفاوت بسیاری وجود دارد. به باور من، پاچینو، که بازیگر بی‌نظیری است، دوست خواهد داشت که  افتخار بازی در این نقش را، بر افتخارات هنری خود بیفزاید>.

پاچینو در گذشته نیز، شگفتی و تحسین خود از نمایشنامه‌های شکسپیر را ابراز کرده، و گفته به نظر او، سینما باید آثار این هنرمند را بیشتر به تصویر بکشد، تا قدرت این آثار را به مردم نشان دهد. بری نویدی، تهیه‌کننده‌ The Merchant of Venice نیز، در فهرست عوامل تولید این فیلم تازه قرار دارد. نویدی در گفتگو با Daily Mail، درباره‌ موفقیت تجاری فیلم قبلی می‌گوید: <مجموع فروش گیشه‌ای این فیلم، به همراه DVD تا 32 میلیون دلار رسید، که در مقایسه با سایر فیلم‌های شکسپیری که 10 تا 25 میلیون دلار فروش می‌کنند، عالی بود. ما پیشتر هم، ایده‌ ساخت شاه لیر را داشتیم، اما اکنون تاریخ دقیق آغاز پروژه را داریم. این کار، از آثار ماندگار سینما خواهد شد>.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان