اخباراخبار جهان

حزب الله لبنان متضرر اصلی تحریم های آمریکا بر علیه ایران

لبنان- شبه نظامیان حزب الله لبنان برای چندین دهه کمک های سخاوتمندانه از ایران دریافت کرده، از جنگجویان خود حمایت نموده و مزایای اجتماعی را برای اعضای گروه ارائه کرده اند. آنها همچنین زرادخانه بزرگی را ایجاد کرده اند که آنان را به یکی از بزرگترین نیروهای نظامی منطقه تبدیل کرده است.

اما از سال گذشته به این سو و با محدودیت های جدیدی که ترامپ برای مبادلات تجاری با ایران تعیین کرده است، توانایی ایران برای تامین مالی متحدانی مانند حزب الله محدود شده است. حزب الله با افت شدید درآمد روبرو شده و مجبور به کاهش هزینه هایش شده است. به گفته یکی از اعضای گروه، پیکارجویان حقوق به مراتب پایین تر از قبل دریافت می کنند و برخی نیز اصلا حقوق دریافت نمی کنند. بسیاری از شبه نظامیان نیز از سوریه فراخوانده شده اند. برنامه های تلویزیونی Al-Manar متعلق به حزب الله لغو شده است و کارکنان آن شغل خود را از دست داده اند. همچنین برنامه تامین داروی رایگان برای شیعیان لبنان نیز متوقف شده است.

حزب الله نیز به نوبه خود با تحریم های بسیار روبرو شده است و شرکت ها و بانک ها از کار کردن با آنها منع شده اند. اما تحریم های ایران، بیشترین تاثیر را بر گروه گذاشته است.

تحریم هایی که سال گذشته توسط ترامپ اعمال شد، با هدف محدود کردن جاه طلبی های هسته ای جمهوری اسلامی می باشند. این تحریم ها تاثیر جبران ناپذیری بر اقتصاد ایران گذاشته اند. دولت ترامپ ادعا می کند که از نوامبر سال گذشته به این سو، درآمدهای ایران را 10 میلیارد دلار کاهش داده اند.

تنش بین واشنگتن و تهران با اعمال شدن تحریم های مضاعف از 2 ماه مه سال جاری عمیق تر شد. آمریکا معافیت 8 کشور جهان از تحریم نفتی ایران را لغو کرد، تا صادرات نفت ایران را به صفر برساند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان