اخباراخبار کانادا

حربه سیاسی ترودو: تاکید بر شباهت های بین شیر و هارپر

اتاوا- جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا می گوید که اندرو شیر، رهبر حزب محافظه کار و رقیب اصلی اش در رقابت های انتخاباتی سال جاری، شباهت های زیادی با استیون هارپر دارد و به همین دلیل او و لیبرال ها قصد تاکید هرچه بیشتر بر روی این وجه تشابهات را دارند.

این اولین بار نیست که لیبرال ها به شباهت های بین شیر و هارپر اشاره می کنند. لیبرال ها از اولین روز انتخاب شدن شیر به مقام رهبری حزب محافظه کار، او را به عنوان <محافظه کار راست افراطی> معرفی کرده و با به میان آوردن نام هارپر در ایمیل هایی که برای جمع آوری کمک مالی برای هواداران خود می فرستند، احساسات ضد هارپری آنها را تحریک کرده اند.  

لیبرال ها، اندرو شیر و محافظه کاران را به اشاعه سیاست های تفرقه افکنانه مانند هارپر متهم می کنند. شخص ترودو در یکی از مصاحبه های اخیرش با خبرگزاری کانادا، مدعی شد که رویکرد محافظه کاران به موضوعات مختلف تفاوتی با رویکرد هارپر ندارد. ترودو گفت: <کانادایی ها در انتخابات سال 2015، رویکرد هارپر در مورد محیط زیست، اقتصاد، مراودات بین المللی، مهاجرت و مسایل مربوط به اقوام نخستین را رد کردند.> ترودو همچنین مدعی شد که شیر در متمایز کردن خود از استیون هارپر موفق نبوده است.

از سوی دیگر براک هریسون، سخنگوی اندرو شیر مدعی شد که این ترودو است که برای پیروزی در انتخابات امسال با مشکل جدی روبرو است و به تکاپو افتاده است، زیرا کلیه کارهایی که او و دولت اش انجام داده اند، شکست خورده اند. هریسون گفت: <این ترودو است که باید توضیح بدهد چرا بودجه را طراز نکرده؛ امنیت مرزها را تامین نکرده؛ خط لوله نساخته است و به خانواده های کانادایی کمک نکرده است.>

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!