صفحه اصلی / اخبار / حذف تدریجی <کارت پرواز> کاغذی در فرودگاه های کانادا

حذف تدریجی <کارت پرواز> کاغذی در فرودگاه های کانادا

Behnam Marfou

ادمونتون- اد سیمز، معاون شرکت هواپیمایی WestJet می گوید که کانادایی ها باید به زودی با <کارت پرواز> یا boarding pass کاغذی خداحافظی کنند. زیرا این تکه کاغذ، به موزه تعلق خواهد داشت. وی که در جلسه گفت و شنود با موضوع مزایای دیجیتالی شدن سیستم در فرودگاه بین المللی ادمونتون شرکت کرده بود، افزود: اینکه تکه کاغذی را به مسافر بدهید، تا در هنگام ورود به هواپیما، پاره شده و نصف آن به مسافر بازگردانده شود، منطقی نیست. WestJet سعی دارد با ایجاد تحولی اساسی، سیستم خود را به صورت کاملا اتوماتیک و paperless تبدیل کند. وی پیش بینی می کند که حداکثر ظرف 5 سال آینده، کارت پرواز کاغذی به طور کامل حذف شود. وی که اهل نیوزیلند می باشد، افزود: در حال حاضر 90 درصد مسافران استرالیایی با استفاده از تلفن همراه check in می کنند. این میزان در کانادا، کماکان در حد 45 تا 50 درصد است.

در جلسه مورد اشاره، تام روت (مدیر فرودگاه بین المللی ادمونتون)، کامرون شولر (مدیر اجرایی Alberta Machine Intelligence Institute و دان ایوسون (شهردار ادمونتون) حضور داشتند. روت تاکید کرد که فرودگاه بر روی بهینه سازی خدمات، از جمله امکان تحویل چمدان ها به صورت سلف سرویس، کار می کند. وی همچنین تاکید کرد که فرودگاه در حال حاضر اطلاعات مربوط به تاخیر یا لغو شدن پرواز، زمان انتظار برای عبور از گمرک و اطلاعات مهم دیگر، از فن آوری های موجود استفاده می کند.

فرودگاه بین المللی ادمونتون، یکی از 4 فرودگاه کانادا می باشد که به مسافر اجازه می دهد بدون نیاز به تکمیل کارت گمرکی، مراحل گمرکی را طی کند.

مسافران این فرودگاه می توانند با استفاده از اپلیکیشن آژانس خدمات مرزی کانادا، اطلاعات شخصی خود را از طریق کیوسک PIK  اسکن کنند. این کیوسک ها حدود یک ماه قبل در فرودگاه بین المللی ادمونتون نصب شده اند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *