صفحه اصلی / اخبار / حداکثر 1.8 درصد؛ سقف افزایش مجاز اجاره بها در انتاریو تعیین شد

حداکثر 1.8 درصد؛ سقف افزایش مجاز اجاره بها در انتاریو تعیین شد

Behnam Marfou

تورنتو-  وزارت مسکن انتاریو برای جلوگیری از افزایش بی رویه اجاره بها در استان، سقف 1.8 درصد را برای افزایش اجاره بها در سال 2018 تعیین کرده است. به این ترتیب، مستاجران ساکن استان حداکثر بایستی 1.8 درصد اضافه بپردازند، مگر اینکه صاحبخانه برای دریافت مجوز افزایش بیشتر اجاره بها، تقاضای خود را به مقامات ارائه کند.

لازم به ذکر است که وزارت مسکن، سقف مورد اشاره را بر اساس نرخ تورم و Provincial Consumer Price Index (شاخص قیمت مصرف کننده در استان) تعیین کرده است.

بر اساس تصمیم دولت مبنی بر اعمال کنترل مبلغ اجاره برای ساختمان های ساخته شده از سال 1991 به این سو، تعداد بیشتری از مستاجران ساکن انتاریو از افزایش بی رویه و غیر منطقی اجاره بها مصون خواهند ماند.

کریستینا مارتینز (نماینده مجلس انتاریو از حوزه Davenport  و منشی پارلمانی کریس بالارد، وزیر مسکن انتاریو) با اعلام این خبر افزود: صاحبخانه هایی که واحدهای اجاره ای خود را نوسازی و بهسازی می کنند، می توانند با ارائه درخواست به هیئت مالک و مستاجر انتاریو، برای دریافت مجوز جهت افزایش مبلغ اجاره بها (بیشتر از 1.8 درصد) بر حسب هزینه ای که بابت بهسازی و نوسازی متحمل شده اند، اقدام کنند.

لازم به ذکر است که سقف تعیین شده شامل واحدهای خالی، مسکن دولتی، خانه سالمندان و یا املاک تجاری نخواهد بود.

همانطور که می دانید، دولت کتلین وین، آوریل سال جاری در پاسخ به افزایش بی رویه اجاره بها در استان (بخصوص تورنتو)، قانون مربوط به <کنترل اجاره بها> را به ساختمان های ساخته شده پس از 1991 نیز بسط داد. تا قبل از این، تنها بناهای ساخته شده قبل از سال 1991 مشمول این قانون بودند.

Behnam Marfou

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *