اخباراخبار کانادا

حداقل پنجاه و هفت هزار انتاریویی از عوارض طولانی مدت کووید رنج می برند

انتاریو- طبق داده های منتشر شده از سوی کمیته مشورتی علمی کووید-19 انتاریو، حداقل 57 هزار تا 78 هزار فرد مبتلا به کووید-19 ، یکی از 200 عارضه طولانی مدت کووید را تجربه کرده یا در حال حاضر تجربه می کند. 

در گزارش 18 صفحه ای کمیته آمده است با اینکه اکثر مبتلایان به کووید-19 به طور کامل بهبود می یابند، اما بهبودی کامل برای برخی از مبتلایان هفته ها یا حتی ماه ها بعد از ابتلا حاصل می شود.

فوآد رزاق، متخصص بیماری های داخلی در بیمارستان سنت مایکلز تورنتو و یکی از اعضای کمیته مشورتی در گفتگو با CTV افزود: این می تواند بر همه افراد مبتلا تاثیر بگذارد. برخلاف خود عفونت که نزد افراد مسن و مبتلایان به بیماری های مزمن شدیدتر است، عوارض طولانی مدت کووید-19 می تواند همه مبتلایان را گرفتار کند.

کمیته مشورتی بیش از 200 عارضه مختلف را که 10 ارگان بدن را درگیر می کنند، شناسایی کرده اند. برخی از این عوارض شامل احساس خستگی، نفس تنگی، احساس درد، اضطراب و افسردگی می باشد. در موارد جدی تر، ممکن است عملکرد شناختی و فیزیکی فرد، از جمله توانایی انجام فعالیت های روزمره مختل شود. 

به گزارش سازمان جهانی بهداشت (WHO)، یک نفر از هر 4 فرد مبتلا به کووید-19، حداقل به مدت یک ماه، و یک نفر از هر 10 فرد مبتلا به مدت بیش از 12 هفته، عوارض طولانی مدت بیماری را تجربه می کنند.


برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست