فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

جیسون موموا: بعد از بازی تاج و تخت، به نان شب محتاج شده بودم

 

 

جیسون موموا که در هالیوود با نقش هایی که در بازی تاج و تخت، آکوامن، و فیلم اقتباسی Dune که به زودی اکران خواهد شد شناخته می شود، کار خود را در سال 1999 با بازی در Baywatch آغاز کرد که در آن سال در هاوایی یک فراخوان آزاد برای انتخاب بازیگر داده بود. موموا که به گفته خود در ابتدا با پسرخاله هایش برای آشنا شدن با دختران جوان در این تست بازیگری شرکت کرد، از همان روز مسیر جدیدی را پیش روی خود دید که به آن علاقه مند شده و می خواست در همان مسیر به پیش برود. اما مسیر کاری او به آهستگی به سمت شکوفایی پیش می رفت چنان که خود او در مصاحبه اخیرش با InStyle گفت: بعد از بازی تاج و تخت نمی توانستم کار دیگری پیدا کنم تا حدی که به نان شب محتاج شده بودم. نقش موموا در بازی تاج و تخت، در فصل اول و پیش از آن که این مجموعه به یک اثر پرطرفدار تبدیل شود، کشته شده و از داستان حذف می شد.

موموا می گوید در آن دوران برای پوشش هزینه های خانه و همسر و دو فرزندش بسیار دچار مشکل شده بود و تا خرخره در بدهی فرورفته بود. 

البته موموا تنها سلبریتی ای نیست که در دورانی که مردم آنها را در اوج موفقیت می پندارند، دچار مشکلات مالی جدی می شوند که هواداران حتی تصورش را هم نمی توانند بکنند. لیدی گاگا نیز به گفته خود بعد از برگزاری دومین تور بزرگش با عنوان The Monster Ball، بین سال های 2009 تا 2011، 3 میلیون دلار بدهی بالا آورد. لیدی گاگا در این باره در مصاحبه با فایننشال تایمز گفت: خیلی مضحک بود. خودم از بدهی هایم خبر نداشتم و با داشتن 5 آهنگ در صدر جدول موسیقی، مطمئن بودم نباید وضعم آنقدرها هم بد باشد. اما با هر کسی تماس می گرفتم به من گفته می شد نه تنها پولی ندارم که 3 میلیون دلار هم بدهی دارم.

اما لیدی گاگا و موموا هر دو موفق شدند خود را از فلاکت و بیچارگی نجات بدهند: لیدی گاگا به نوشته مجله فوربس اکنون ثروتی معادل 150 میلیون دلار دارد، و برای موموا نیز شرایط به کلی عوض شده است. او بعد از بازی در چند اثر موفق از جمله آکوامن و لیگ عدالت حالا به بازیگر پرکاری تبدیل شده به طوری که تا پایان سال 2024 هیچ وقت آزادی ندارد.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست