صفحه اصلی / اخبار / جولی پائت، فضانورد سابق، فرماندار کل کانادا

جولی پائت، فضانورد سابق، فرماندار کل کانادا

اتاوا- خانم جولی پائت، فضانورد سابق، با حضور در مراسم رسمی و با ادای سوگند در پارلمان کانادا، عنوان بیست و نهمین فرماندار کل کانادا را به دست آورد.

قاضی اعظم بورلی مک لاکلین، مراسم تحلیف پائت 53 ساله را در حضور مقامات بلندپایه کانادایی، از جمله نخست وزیر جاستین ترودو، اعضای کابینه، رهبران اقوام نخستین و مهیمانان عالیرتبه دیگر، قضات دادگاه عالی، فرمانداران کل سابق کانادا، روسای دولت استانی و دوستان و اعضای خانواده پائت، اجرا کرد.

پس از ادای سوگند پائت، 21 گلوله توپ به افتخار وی شلیک شد. جولی پائت، نماینده ملکه الیزابت در کانادا و عالی ترین مقام رسمی کانادا خواهد بود.

جاستین ترودو، پائت را به عنوان یک مادر، ورزشکار، خلبان، دانشمند و فرد شجاعی که به فضا سفر کرد، توصیف نمود. ترودو همچنین از خدمات دیوید جانستون، فرماندار سابق کانادا تشکر کرد.  

پائت مهندس، فضانورد و صاحب کسب و کار، متولد مونترال می باشد. در مراسم تحلیف، پسر 14 ساله او لوریه پائت فلین، والدین و خواهر و برادر پائت نیز حضور داشتند. پس از مراسم، پائت و فرزندش از بنای یادبود جنگ (National War Memorial) دیدن کرده و بر روی مزار سرباز گمنام گل قرار دادند.

جولی پائت، دو هفته قبل با سفر به لندن، رسما با ملکه الیزابت دیدار و گفتگو کرد.

town-country-bmw3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *