صفحه اصلی / اخبار / جولی پائت، فرماندار کل کانادا، مدارا و آزادی مذهبی را تحسین کرد

جولی پائت، فرماندار کل کانادا، مدارا و آزادی مذهبی را تحسین کرد

banner-niazmandiha2

اتاوا-

فرماندار کل، که به دلیل سخنرانی هفته گذشته و تمسخر اعتقادات مذهبی مردم با انتقادات بسیار روبرو شده بود، با حضور و سخنرانی در مجلس نیوبرانزویک، مدارا و آزادی مذهبی را تحسین کرد. وی خطاب به نمایندگان مجلس گفت که کانادا به دلیل ارزش های والایش در موقعیت مناسبی برای ایجاد تغییر مثبت در جهان قرار دارد. پائت گفت: ارزش های ما، مدارا، عزم، آزادی مذهب، آزادی عمل و فرصت های برابر برای همه می باشد.

این اظهارات یک هفته پس از انتقاد او از افرادی که به خلقت و طالع بینی اعتقاد دارند و افرادی که تغییرات آب و هوایی را باور ندارند، بیان شد.

سخنرانی سه شنبه 7 نوامبر پائت، بعد از دعای روزانه قبل از شروع کار مجلس قانونگذاری نیوبرانزویک، انجام شد.

او به طور مستقیم به اظهارات جنجال برانگیز قبلی خود اشاره نکرد، اما این دانشمند و فضانورد سابق از مشاهده کانادای بدون مرز، از فضا و نیاز به همکاری با یکدیگر صحبت کرد و گفت: این سیاره ایست که وظیفه داریم از آن محافظت کنیم. ما باید از قدرت مان برای همکاری و تصمیم گیری در مورد تغییراتی که برای حفظ جهان لازم است، استفاده نماییم.

جولی پائت در سفر به نیوبرانزویک از انستیتوی مهندسی پزشکی در دانشگاه نیوبرانزویک و یکی از پایگاه های نظامی کانادا، بازدید کرد.

پائت در سخنرانی اخیرش در کنفرانس سیاست های علمی در اتاوا، از دوستان و همکاران سابق خواست که مسوولیت اصلاح برداشت ها و اطلاعات نادرست درباره همه چیز، از سلامتی و پزشکی گرفته تا تغییرات اقلیمی و حتی طالع بینی که با رسانه های دیجیتال رشد کرده است را، به عهده بگیرند. وی گفت: متاسفانه در جامعه و در دولت ها بر سر اینکه آیا انسان در گرمایش زمین نقش دارد یا خیر، و اینکه آیا زمین در حال گرم شدن است یا خیر، بحث می شود. ما هنوز در حال بحث و تحقیق درباره این هستیم که آیا حیات نتیجه مداخله الهی بود یا اینکه نتیجه یک فرایند طبیعی یا حتی تصادفی؟ عده زیادی از مردم هنوز باور دارند که اگر با ایمان کامل یک قرص شکر بخورند می توانند سرطان را درمان کنند. یا اینکه می توانند آینده خود و تک تک مردم جهان را با نگاه کردن به صور فلکی، پیش بینی کنند.
آلیس میلز، استراتژیست حزب محافظه کار می گوید که پائت با سخنرانی خود، تنها از علم دفاع نکرد، بلکه مردمان معتقد به باورهای مذهبی و بخصوص مسیحیان انجیلی که به علم تکامل اعتقاد ندارند را به باد تمسخر گرفت.

مراسم تحلیف جولی پائت به عنوان بیست و نهمین فرماندار کل کانادا، 2 اکتبر برگزار شد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *