صفحه اصلی / اخبار / جوانی و شخصیت گیرای جاگمینت سینگ، زنگ خطر برای ترودو!

جوانی و شخصیت گیرای جاگمینت سینگ، زنگ خطر برای ترودو!

Razi-Clinic

اتاوا- جاگمیت سینگ، رهبر جدید حزب نیودموکرات کانادا، جوان، جذاب، خوش پوش و مردی با تعداد زیادی دنبال کننده و هوادار در رسانه های اجتماعی است که می خواهد نخست وزیر بعدی کانادا باشد. او همچنین استاد ورزش های رزمی نیز می باشد.

آیا این خصوصیات به گوش شما آشنا نیست؟ آیا جاستین ترودو را به یاد شما نمی آورد؟ شاید به همین دلیل است که نیودموکرات ها این مرد 38 ساله را به عنوان رهبر جدید خود برگزیدند.

سینگ که پیرو آیین سیک می باشد، یکشنبه گذشته با انتخاب شدن به عنوان اولین رهبر غیرسفیدپوست یک حزب فدرال تاریخ ساز شد. انتخاب وی نشان داد که نیودموکرات ها چقدر خواهان شکست دادن ترودو در انتخابات آینده هستند. آنها امیدوارند که با انتخاب فردی جوان به سمت رهبری حزب بتوانند نسل جوان را به سوی حزب جذب کنند.

سینگ 2 ژانویه 1979 در اسکاربورو – انتاریو از والدین مهاجر هندی و پنجابی به دنیا آمد و در سنت جانز نیوفاندلند و لابرادور و ویندزور انتاریو رشد کرد. او دارای دو مدرک دانشگاهی لیسانس علوم از دانشگاه Western Ontario و لیسانس حقوق از دانشگاه Osgoode Hall Law School می باشد. سینگ در سال 2006 به عضویت انجمن وکلای Upper Canada  در آمد. سینگ به زبان های انگلیسی، فرانسه و پنجابی تسلط کامل دارد و قبل از ورود به عرصه سیاست به عنوان وکیل دعاوی در تورنتو فعالیت می کرد. او در طول دوران وکالت، خدمات حقوقی را به صورت رایگان به نیازمندان و اقشار کم درآمد ارائه می کرد. او می گوید که سابقه کاری اش در دستگاه قضایی کانادا، باعث شد به ورود به عرصه سیاست تشویق شود تا بتواند از حقوق کانادایی ها که در <منشور حقوق و آزادی ها> در نظر گرفته شده، دفاع کند.

سینگ در ابتدای کار با چالش های جدی روبروست و بایستی بتواند در میان اعضای حزب نیودموکرات، از جمله 44 نماینده فعلی مجلس فدرال از این حزب، وحدت ایجاد کند. او همچنین بایستی بلافاصله، رهبر موقت حزب برای حضور در جلسات مجلس فدرال را انتخاب کند. زیرا خود فعلا کرسی نمایندگی مجلس فدرال را در اختیار ندارد. برخی از تحلیلگران و ناظران سیاسی، معتقدند که سینگ در جذب آرای رای دهندگان کبکی موفق نخواهد بود. زیرا یک سیک معتقد است و کبکی ها اصولا به فردی با اعتقادات مذهبی قوی، تمایل ندارند. مشکل کبکی ها با حزب نیودموکرات در جریان انتخابات فدرال نمایان شد، یعنی هنگامی که توماس مولکر (رهبر آن زمان حزب) از حق استفاده زنان مسلمان از نقاب دفاع کرد. این موضع گیری مولکر، به مذاق کبکی ها خوش نیامد. اما امتیاز سینگ در مقابل مولکر، جوان بودن اوست. سینگ در حال حاضر جوان ترین رهبر یک حزب فدرال کانادا محسوب می شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *